Kapat

Zayıflamaya Yardımcı Olan Besinler Nelerdir

Anasayfa
Sağlık Zayıflamaya Yardımcı Olan Besinler Nelerdir
Zayıflamaya Yardımcı Olan Besinler Nelerdir
Kilo vermeye çalışanlar bunun basit olmadığını öğrenirler. Perhiz uzmanları bu vaziyette aç kalmanın faydalı olmadığı mevzusunda uyarıyorlar. Açlık sırasında beden tasarruf moduna geçer, yapılan değiş tokuş harekâtları gecikir ve şahıs daha yavaş cılızlar.

Öte yandan açlık sırasında bedende özel gözetici mekanizma kullanıldığından perhiz bittikten beden süratle kaynakları toplamaya başlar, bu da perhiz sırasında verilen kiloların zayıflama sonrasında geri dönüşüne olur.

Bundan dolayı kilo vermek istiyorsanız, aç kalmayın. Doğru seçilmiş size hem kilo verdirmekte, hem de kendini tok sezmeye yardımcı olacaktır.

Zayıflamaya yardım olan yiyecekler nelerdir?

  • Yumurta

Kahvaltı sırasında yumurta yiyen şahıslar daha uzun zaman tok kalır. Natürel ki, kilo vermek isteyenler yumurtayı yağda kızarmış halde değil, suda pişmiş halde yemelidirler.

  • Tavuk eti

Yağsız tavuk eti de kilo vermek isteyenler müthiş bir tercihtir. Proteinler açısından zengin olan tavuk eti seri tokluk hissi yaratır ve uzun zaman tok meblağ.

Zayıflamaya,Yardımcı,Olan,Besinler,Nelerdir

  • Yulaf ezmesi

Bu yararlı ürün de zayıflamaya yardımcı oluyor. Her 1 porsiyon yulaf ezmesi yiyin. Lapanın tadını iyileştirmek ve ayrıca faydasını artırmak için kuru üzüm ve küçük doğranmış kayısı kurusu gibi meyveleri ekleyebilirsiniz. 1 porsiyon lapa bile hem tok tutar, hem de vücudu toksinler gibi zararlı maddelerden temizler. Bu da kilo vermeye yardımcı olur. Tabii lapaya yağ ve toz şeker ilave edilmez.

  • Sebze salataları

Sebzelerde kaloriler azdır, fakat besleyici lifler fazladır. Bu ise tokluk hissinin çabuk oluşmasına ve aynı zamanda kilo vermeye yardımcı olur.

  • Bakliyatlar: Fasulye, nohut, mercimek

Besleyici lifler ve protein bakımından çok zengin olan bakliyatlar az kalorilidirler, çabuk tokluk hissi yaratır ve zayıflamaya yardımcı olur.

  • Meyveler

Kilo verenler için en iyi meyveler ; ekşi elma, armut, portakal, ananas, mandalina, karpuz, kiraz, çilek, ahududu.

  • Su

İnsan beyni susuzluğa ve açlığa aynı sinyali verir. Dolayısıyla susuz insan aç olduğunu düşünerek yemek yer. Bu yüzden açlık hissediyorsanız, böyle bir basit deney yapın; büyük bardak su için. Eğer bundan sonra açlık hissi yok olmuşsa, demek ki doğru yoldasınız. Açlık hissi 10-20 dakika içinde hala devam ediyorsa, yemek yiyin.

Zayıflamak isteyenler boyunca 8 bardak temiz su içmelidir. Su vücudu temizler, takas süreçlerini ve zayıflamayı hızlandırır.

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz