Kapat

Yüzüncü Yıl Üniversitesi 25 Öğretim Üyesi Alımı

Anasayfa
Bilgi Yüzüncü Yıl Üniversitesi 25 Öğretim Üyesi Alımı
yuzuncu yil universitesi 25 ogretim uyesi alimi 78869 - Yüzüncü Yıl Üniversitesi 25 Öğretim Üyesi Alımı

Eleman Alınacak Yer: Van, Yüzüncü Yıl Üniversitesi

Kadro Unvanı: Yardımcı Doçent

Kadro Sayısı: 25

İlk : 19.12.2016

Son Başvuru Tarihi: 02.01.2017

Yabancı Dil Sınavı Günü: 06.01.2017

Sınav Saati: 14:00

Başvuru : Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Van

Van, Yüzüncü Yıl Üniversitesi,  Yardımcı Doçent seviyesinde 25 akademik personel alacağını açıkladı. Rektörlük tarafından 16 Aralık 2016 Cuma günü ilan edilen akademik kadro arayışı  başvurular, 19 Aralık 2016 tarihinde başlayacak ve 02 Ocak 2017, saat 16:00’da sona erecektir. Yardımcı Doçent kadroları başvurular, adayların branşlarını ve yabancı dillerini gösteren dilekçe, kısa öz geçmiş, doktora belgeleri, bilimsel çalışmaları ve yayınlarını içeren 4 CD ile ve şahsen yapılacaktır. Adaylar; Eğitim Fakültesi 2, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 3, Tıp Fakültesi 8, Diş Hekimliği Fakültesi 2, Fen Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi ve Gevaş Yüksekokulu için 1’er, Edebiyat Fakültesi için 3, Mühendislik Mimarlık Fakültesi için 3 kişilik açık bulunan kadrolardan sadece biri için başvurabilecekler, birden fazla kadro için başvuranların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Yardımcı Doçent olmak için başvuracak adayların, 06 Ocak 2017, saat 14:00’da, ilgili birimlerde yapılacak olan yabancı dil sınavlarında, en az 70 puan almaları istenmektedir.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre, yabancı ülkelerden alınmış olan diplomaların üniversiteler arası kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Adayların T.C. vatandaşı olması, erkek adayların askerlikle ilişkisinin bulunmaması, kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak şartları aranmaktadır.

Başvuran adaylardan, yabancı dil sınavında başarılı olanlar, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Senatosunca belirlenen “Öğretim Üyeliğine Yükselme ve Atama Kriterleri”ne göre ve güvenlik soruşturması ve arşiv soruşturması yapıldıktan sonra sonucun olumlu gelmesi halinde atama yapılacaktır.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlan Detayları İçin TIKLAYINIZ!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.