Kapat

Yılmaz Morgül Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları

Anasayfa
Biyografi Yılmaz Morgül Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları
Yılmaz Morgül Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları 1
Yılmaz Morgül Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları
Yılmaz Morgül , , Biyografisi

Yılmaz Morgül Biyografisi

Yılmaz Morgül‘ün Kimlikteki Adı İbrahim Yılmaz Morgül‘dür.

Doğum Tarihi: 14 Ocak 1964
Kaç Yaşında: 52 Yaşında
Kilo&Boy: 79 kg & 1.81 cm
Burcu: Oğlak
Göz Rengi: Kahverengi
: Şarkıcı

Yılmaz Morgül, 14 Ocak 1964 tarihinde İstanbul’un Beykoz ilçesinde yedi çocuklu Morgül ailesinin altıncı çocuğu olarak doğmuştur. Aslen Rize’lidir. Babaannesinin ud çalıp söylemesi ve babası İbrahim Bey’in usta bir tulum müzisyeni olması nedeniyle müzikle iç içe büyümüştür. 7 yaşındayken babası vefat etmiştir.

İlk, orta ve lise öğrenimi boyunca müsamerelerde şarkılar söyleyen ünlü şarkıcı, korolarda yer aldı, tiyatro oyunlarında roller üstlendi. 11 yaşına geldiğinde Yurdaer Doğulu Müzik Merkezinde müzik eğitimine başladı.
Yılmaz Morgül, İshakağa İlkokulu, Ziya Ünsel Ortaokulu, Ferit İnal Lisesi, Kadıköy Belediye Konservatuarında okudu. Bütün okul yaşamı boyunca çeşitli işlerde çalıştı. Tarla işçiliğinden garsonluğa, komilikten inşaat sahalarına kadar kendi harçlıklarını kazanarak okudu.

Yılmaz Morgül, bugüne kadar Üsküdar, Kalamış, Beşiktaş, Kadıköy ve Bakırköy Musikî Cemiyetleri’nden dersler alarak kendini hazırladı. Yurdaer Doğulu Müzik Merkezi’inde eğitim aldı.

Yılmaz Morgül Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları

1988 yılında ilk olarak Adana’da Divan Otel’inde assolist olarak sahneye çıktı. “Elveda İstanbul” adındaki ilk albümünü 1995 yılında çıkardı. 1996 yılında çıkardığı ikinci albümünde Orhan Gencebay‘ın “Dertler Benim Olsun“, Cengizhan Altuntaş ve Mehmet Ilgın’ın “Ağlama Değmez Hayat“ını kendi tarzıyla yeniden seslendirdi. Zeki Müren’in unutulmaz filmlerinden biri olan “Bahçevan“ın aynı isimli şarkısını yeniden okudu.

1994 yılında “Elveda İstanbul” şarkısıyla artık bütün ülkenin tanıdığı bir sanatçı oldu.

Gökkuşağı” adında Türkiye’yi tanıtan programı sundu. Türkiye’nin bütün yörelerinde ve Azerbaycan, Avusturya, Belçika, Amerika, Avustralya, Hollanda, Fransa, Almanya, İsveç, İsviçre gibi ülkelerde konserler verdi.

1997 yılında çıkardığı Üçüncü albümü “Masum ”da çıkış parçası, “Her Kuşun Eti Yenmez” isimli Serdar Ortaç şarkısı oldu.


Avustralya’nın Brisbeyn şehrinde 1997 yılında 32 ülkenin katıldığı Güney Pasifik Şarkı Yarışmasına “Uluslararası Star”konumuyla katılıp “En İyi Yorumcu” ödülü aldı.

 • Levent Kırca – Oya Başar ile “Olacak O Kadar TV”de bir yıl çalıştı.
 • Cilt kanserine yakalandı, Yedi yıl boyunca Amerika’da tedavi gördü.
 • Olay TV’de “Yılmaz Morgül Şov” isimli bir program yaptı.

Yılmaz Morgül, beş yıl aradan sonra müzik dünyasına iddialı bir şekilde giriş yaparak, büyük titizlikle hazırlanan maxi single çalışması ”Yalnızlık Makamı” Esen Müzik etiketiyle 17 Mart 2015 tarihinde tüm müzik marketlerde ve dijital kanallarda yerini aldı.

7 Şubat 2016 tarihinde başlayan “Survivor 2016” yarışmasına Yılmaz Morgül de Ünlüler takımında katıldı.

7 Şubat 2016 tarihinde TV8 ekranlarında başlayan ve sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yaptığı “Survivor 2016” yarışması gönüllüler takımında; Aylin Şallı, Damla Can, Efecan Dianzenza, Gizem Kerimoğlu, Gizem Memiç, Gülnihal Candan, İbrahim Giydirir, Semih Öztürk, Serkay Tütüncü, Zafer Mete yarışmakta.

Ünlüler takımında ise: Çağan Atakan Arslan (Soldier), Ebru Öztürk, Eda Akkaya, Ezgi Avcı, İbrahim Yattara, Nagihan Karadere, Serkan Ercan (Ütopya), Tuğba Özay, Yılmaz Morgül, Yunus Günçe ve Seda Tetik yarışmaktadır.

Ünlüler Takımında yer alan Serkan Ercan (Ütopya) dokunulmazlık oyununda sol bacağından ciddi şekilde sakatlanmıştı. MR çekilmesi için hastaneye gönderildikten sonra ayağında meydana sakatlık nedeniyle doktor raporu ile 14 Şubat 2016 tarihinde yarışmaya veda etti.

Serkan Ercan’ın sakatlanması sonrası Survivor yarışmacı adaylarından Spartalı Mehmet Ünlüler Takımına Serkan’ın yerine dahil oldu. 14 Şubat 2016 tarihinde yapılan Dokunulmazlık Oyununu kazanan Ünlüler Takımı tek yarışmacı adayı kalan Yağmur Özdemir’i de takımlarına kattı.

Albümleri

 • Elveda İstanbul (1995)
 • Aşık Olmak İstiyorum & Unutama Beni (1996)
 • Yılmaz Morgül II (1996)
 • Masum Yalanlar (1997)
 • Olduğum Gibiyim (2000)
 • Türk Sanat Muziği Klasikleri (2001)
 • Can Parçam (2003)
 • Cennet (2005)
 • Türk Sanat Müziği Klasikleri (2008) 2CD
 • Yılmaz Morgül (2010)
 • Yılmaz Morgül & Ayfer Er – Aşk Benden Sorulur (2013) Single [6]
 • Yalnızlık Makamı (2015)
 • Yılmaz Morgül 2016 (2016)

Yılmaz Morgül Videoları


Yılmaz Morgül Fotoğrafları

Yılmaz Morgül Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.