Kapat

Yılanların Öcü Dizisinin Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri

Anasayfa
Dizi Yılanların Öcü Dizisinin Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri
Yılanların Öcü Dizisinin Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri 1
Yılanların Öcü - Yılanların Öcü Dizisinin Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri

Hikaye ve Künye

Yılanların öcü Fakir Baykurt’un aynı adlı eserinden diziye uyarlanıyor. Yapımcılığını Koliba Film Ata Türkoğlu’nun üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda Cemal Şan oturuyor.

Yılanların öcü dizisinin konusu Fakir Baykurt’un eseri daha önce iki kez sinemaya uyarlanmıştır. Yılanların öcü’nde olaylar Karataş köyünde geçiyor.

Yılanların öcü romanının kısa özeti

Irazca Karataş köyünde oğlu Kara Bayram, gelini Haçça ve torunları Ahmet ile Şerife ile yaşamaktadır. Deli Haceli ile karısı Fatma evleri çok nemli diye Irazca’nın evinin önüne bir ev yaparlar. Bu esnada köye kaymakamın geleceği haberi alınır. Bundan dolayı çeşittli hazırlıklar yapılmaya başlar. Deli Haceli Kara bayramın kuzusunu çalmak bir plan yapar. Köyün muhtarı da ona destek olur, Kara Bayram’ın hem kuzusunu çaralar hem de üstüne falakaya yatırıp döverler. Bunu gören Irazca öfkelenir ve intikam almaya karar verir. Deli haceli’nin yeni yapmaya başladığı evin temellerini doldurur. Oğlu da kerpiçleri kırıp parçalar. bunu gören Deli Haceli çok sinirlenir ve Haçça’ya taş atar. O sırada hamile olan düşük yapar. Irazca bunun üzerine gidip kaymakamın yolunu bekler. Kaymakamı köye ulaşmadan karşılayıp ona olanları anlatır ve hakkının verilmesi için yardımcı olmasını ister. Kaymakam onu haklı bulur ve köye ulaştığında muhtardan Irazca’nın hakkın ı vermesini talep eder. Muhtar korkup hemen Deli Haceli’ye olan desteğini keser. Kara bayram’la diyaloga giren muhtar olayı çözmeye çalışır. Ancak Kara Bayram ikna olmaz ve gidip dava açacağını söyler. Bu sırada Kara Bayram ve Fatma arasında ilişki vardır ve Haceli’nin bundan haberi yok… Yılanların öcü 1962 yılında sinemaya uyarlanmıştır. 2014 yılında romanın uyarlaması olarak Koliba film yapımcılığında aynı adlı dizinin çekileceği bilgisi basına yansımıştır.

Yapım: Koliba
Film Yapımcı: Ata Türkoğlu
Yönetmen: Cemal Şan

Oyuncuları

#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#Yılanların Öcü Dizisinin Müzikleri
Yılanların Öcü Dizisi Hakkındaki Yorumlarınızı Yazmayı Unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.