Kapat

Vuslat 5. Bölüm 2. Fragmanı İzle! Aziz ve Kerem karşı karşıya geliyor!

Anasayfa
Dizi Vuslat 5. Bölüm 2. Fragmanı İzle! Aziz ve Kerem karşı karşıya geliyor!

ekranlarının yeni dizisi , 4 Şubat Pazartesi akşamı beşinci bölümüyle ekranlara geliyor. Tüm karakterlerin insana ait hallerini İbni Arabi’nin Satranc-ı Urefa oyunu ile anlatan “”ın beşinci bölümünde neler olacak?

’in beğeniyle izlenen Vuslat dizisinde başrolleri , Devrim Özkan, Ümit Kantarcılar ve paylaşırken, dizide Baran Bölükbaşı, Pelin Uluksar, Serra Pirinç, Gamze Süner Atay, Erdem Akakçe, Özcan Varaylı, Şeyla Halis, Gözde Kaya gibi önemli isimler yer alıyor. Vuslat dizisinin 5. bölümünden 2. fragmanı videodan izleyebilirsiniz.

5. bölümde neler yaşanacak? Kalplerde Olanı Allah Bilir

Feride’yi kurtaran Aziz ve diğerlerinin yolu Salih Baba’nın dükkânına düşer. Faik, yeni eve alışmayı reddetmektedir. Kerem, Fırat’ı tehlikeli bir durumun içine atar. Feride tüm bildiklerini Yalçın’a anlatır. Yalçın, Aziz’i yakalamak için elinden geleni yapar. Nehir, Feride’ye bilenmeye devam eder. Fırat’ın gizli görevi Aziz ve Kerem’i tekrar karşı karşıya getirir. Mahalleli, Faik’e unutamayacağı bir iyilik yapar. Salih Baba, geçmişin ve bugünün gizemlerini hâlâ saklı tutar.

“Vuslat” Hakkında
Bir “aşk yolculuğu” nun serüvenini anlatan Vuslat, Leyla ile Mecnun, Kerem ile Aslı gibi imkânsız aşkların hikayelerinden ilham alarak, İbn Arabi’nin Satranc-ı Urefa oyununun üzerine inşa ediliyor. Bu oyun, İslam tasavvufunda kişinin “İnsan-ı Kâmil” olma yolculuğundaki 101 basamaktan oluşuyor. Oyunun her basamağındaki maddeler ise “iyi insan” olmak için gereken temel insani kavramlardan başlayarak, derinleşen bir yapıyı irdeliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.