Kapat

TC kimlik no ile SGK prim borç ve SSK hizmet dökümü sorgula

Anasayfa
Bilgi TC kimlik no ile SGK prim borç ve SSK hizmet dökümü sorgula
TC kimlik no ile SGK prim borç ve SSK hizmet dökümü sorgula
ssk sorgula tc edevlet kimlik - TC kimlik no ile SGK prim borç ve SSK hizmet dökümü sorgula

TC kimlik numaranız ile sorgulamanızı ve SSK gün sorgulamanızı yapabilirsiniz. Birçok sigorta bilgisine ulaşabileceğiniz bu sorgulama işlemlerini nereden nasıl yapacağınızı haberimizden öğrenebilirsiniz.

Devletimiz, SSK Hizmet Dökümü‘nü (diğer bir ismiyle 4A Hizmet Dökümü), şifresiz olarak SGK’nın resmi sitesinden sorgulama imkanını kaldırdı SSK Hizmet Dökümü Sorgulamasını artık sadece devletin resmi sitesi “türkiye.gov.tr” üzerinden yapabilirsiniz. SSK Hizmet Dökümü’nü görebilmek bir “e-devlet” şifreniz olması gerekmektedir. “E-devlet şifresi”ni PTT merkez müdürlüklerinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Aşağıdaki linklere tıklayıp, e-devlet şifrenizi girdiğinizde SSK Hizmet Dökümünüze ve BAĞ-KUR Sigorta Hizmetine ulaşabilirsiniz.

SSK Sigorta Sorgulamak İçin Tıklayınız

BAĞ-KUR Sigorta Sorgulama İşlemi İçin Tıklayınız

Dijital platformda SGK hizmet dökümü sorgulama işlemlerini yapmak isteyen sigorta mükellefleri için kullanabilecekleri 2 farklı yöntem bulunuyor. Sigorta mükellefleri dijital platform üzerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun E-SGM uygulamasını veya e-devlet sistemini kullanarak sigorta sorgulamalarını gerçekleştirebilme imkanına sahip olabiliyor. Dijital platform üzerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun E-SGM uygulamasından sorgulamalar, şifresiz olarak yapılabiliyor. Ancak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından dijital platform üzerinde yer alan E-SGM uygulamasının daha kaliteli hizmet sunumu için geçici olarak servis dışı konuma alınması ve bakım çalışması yapılıyor olması nedeni ile sigorta mükellefleri, uygulamaya erişim sağlayamıyor. Böylelikle de sigorta sorgulama işlemlerini geçici bir süreliğine E-SGM üzerinde yapamayan sigorta mükelleflerinin, dijital platform üzerinde SGK hizmet dökümü sorgulamalarını yapabilecekleri sadece e-Devlet sistemi hizmetleri kalıyor.

Bu YAZIMIZDA SSK Sorgulama- Bu haberde sizlere SGK Hizmet Dökümü, SGK Hizmet Dökümü Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü Öğrenme, SGK Hizmet Dökümü Görme, SSK Hizmet Dökümanı ve 4A , 4B, 4C Hizmet Dökümü, SGK SSK maaşı sorgulama, 4A Aylık Bilgisi, ssk sorgula ne zaman olabilirim, Hakkında Bilgi Verdik.

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz