Kapat

SGK AYLIK BİLDİRGE

Anasayfa
Bilgi SGK AYLIK BİLDİRGE
sgk aylik bildirge 51699 - SGK AYLIK BİLDİRGE

Aylık Bildirge

SGK aylık bildirge, işveren tarafından verilmesi gereken bir bildirgedir. İşverenler çalıştırmış oldukları işçilere ait sigorta belgelerini mutlaka vermeleri gerekmektedir. Bu bildirge ortamından da kolay bir şekilde verilmektedir. Bu yazımızda SSK aylık bildirgenin verildiğini anlatacağız.

SGK Aylık Bildirge Nasıl Verilir ?

SGK aylık bildirgenin diğer bir adıyla E-Bildirgenin işveren tarafından verilmesi gerekmektedir. Bunun için ilk olarak yazının sonunda sizlere vermiş olduğumuz linke tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfada önce kullanıcı adınızı giriniz. Daha sistem şifresini ve hemen ardından işyeri şifresini giriniz. Son olarak da resimdeki güvenlik anahtarını girdikten Giriş butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi sigorta müdürlüğüne başvuru yaparak öğrenebilirsiniz.

İşyerindeki çalışan kişi sayısının 3 ve 3′ den fazla olması durumunda işveren tarafından SGK aylık bildirgenin mutlaka verilmesi gerekmektedir. Çalışan sayısının 3′ ün altına düşmesi durumunda ise işveren bildirge vermeye devam edebilecektir. Aylık bildirgeyi vermesi gereken kişilerin bildirgeyi yasal süre içerisinde vermemesi durumunda idari para cezası uygulanmaktadır.

SGK Aylık Bildirge Vermek İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.