Kapat

Polis Meslek Yüksek Okulu 2 bin 500 Polis alımı başvuru şartları

Anasayfa
Bilgi Polis Meslek Yüksek Okulu 2 bin 500 Polis alımı başvuru şartları
Polis Meslek Yüksek Okulu 2 bin 500 Polis alımı başvuru şartları
pmyo 1 - Polis Meslek Yüksek Okulu 2 bin 500 Polis alımı başvuru şartları

PMYO 2 bin 500 Polis alımı! Başvuru şartları neler?

Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılan söylemede, Polis İş Akademileri PMYO bünyesine 2 bin 500 polis memuru alımı yapılacağı belirtildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan bültende, Polis Yüksekokulu Başkanlığına bağlı PMYO’lara 2017- eğitim – öğretim yarıyılı için 2 bin 250 erkek, 250 bayan olmak üzere toplam 2 bin 500 talebe alımı yapılacak.

MÜRACAAT KOŞULLARI NELERDİR?Mevzubahisi duyuruya müracaat yapacak polis memuru adaylarından;

  • Lise ve dengi mektep mezunu olmak veya lise 4. sınıfta okuyor olmak,
  • 18 yaşını bitirdikten sonra yaptırılan yaş düzenlemelerinde düzenlemeden evvelki yaş dikkate alınmak kaydıyla, 1 Ekim 2017 tarihi haysiyetiyle 18 yaşını bitirmiş ve 31 Aralık 2017 tarihi haysiyetiyle 26 yaşından gün almamış olmak,
  • 2017 seneyi Yükseköğretime Geçiş İmtihanı YGS puan cinslerinin rastgele birinden YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5, YGS-6 en az 260.000 çiğ taban puan almış olmak,
  • Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya misyon malulü olanların eş ve çocuklarından YGS puan cinslerinin rastgele birinden en az 150.000 çiğ taban puan almış olmak” koşulları aranmaktadır.

MÜRACAATLAR NASIL VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Polis Yüksekokulu Başkanlığı üzerinden fotoğrafı olarak yapılan yazılı söylemeye göre ayrıntılar 30 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretim Müesseseleri İmtihan başka bir deyişle üniversite imtihanı sonrası söyleneceği belirtildi. Bunun yanında imtihana giriş şartları, imtihan takvimi ve öteki hususlar Yüksekokulun internet sitesinden bülten edilecek. Talebelerin yemek, barınma ve sıhhat giderleri, Emniyet Genel Müdürlüğünce karşılanacak. Eğitim sonunda galibiyetli olanlar polis memuru olarak misyona başlayacak. Ön müracaatlar, Polis Yüksekokulu Başkanlığının “www.pa.edu.tr” internet sitesinden online yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.