Kapat
  • PAYLAŞ
  • 20

Osmanlı Dönemi Sarayları

Anasayfa
Bilgi Osmanlı Dönemi Sarayları
Osmanlı Dönemi Sarayları

745x500 osmanli donemi saraylari - Osmanlı Dönemi Sarayları

Osmanlı Dönemi Sarayları

Osmanlı sarayları listesi, Osmanlı sarayları bilgi, 19 asır Osmanlı sarayları, Osmanlıda saraylar ve özellikleri ile alakalı ayrıntılar haberimizde… 600 seneden fazla kontrol kurmuş olan ve ardından yüzyıllık servetleri geride vazgeçen Osmanlı Devleti’nin padişahları ve ulus yaşamış oldukları ve hükmettikleri topraklarda her en hoş biçimde imar etmişlerdir. OSMANLI SARAYLARI LİSTESİ İmarı yapılan bu faaliyetler arasında en hoş mimari yapılara sahip olan kuşkusuz Osmanlı saraylarıdır. İşte tarih süresince Osmanlı Devletine konut sahipliği yapmış 7 saray… OSMANLI SARAYLARI HAKKINDA BİLGİ, OSMANLIDA SARAYLAR VE ÖZELLİKLERİ 1- Bey Sarayı bey sarayi - Osmanlı Dönemi Sarayları Birinci Murad tarafından inşa ettirilmiştir. Bursa’da yer alan ‘Bey Sarayı’nın tüm kısımları ile beraber ortaya çıkarılması çalışmalar yapılıyor. 2- Edirne Sarayı 2 edirne sarayi - Osmanlı Dönemi Sarayları İmaline 1450 senesinde II. Murad Han yarıyılında başlanmıştır, Fatih Sultan Mehmed tarafından bitirdirilmiştir. 3- Daha Önceki Saray Saray-ı Atik 3 eski saray - Osmanlı Dönemi Sarayları Fatih Sultan Mehmed İstanbul’u fethett,kten günümüzde Beyazıt Camii ve Süleymaniye Camii’nin arazisini de içine katan yaptırmış olduğu İstanbul’daki ilk Osmanlı epilepsiyidir. 4- Topkapı Sarayı 4 topkapi sarayi - Osmanlı Dönemi Sarayları Topkapı Sarayı 380 yıl süresince Osmanlı Devleti’nin hem yönet merkezi olmuş hem de padişah ve ailesinin yaşadığı saray olmuştur. 5- Dolmabahçe Sarayı 5 dolmabahce sarayi - Osmanlı Dönemi Sarayları Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Sarayı’nın ardından padişahların ailesi ve kendisi yaşamıştır ve devlet işleri buradan yönet edilmiştir. 1856 senesinde Sultan Abdülmecid Han inşa ettirmiştir.

6- Yıldız Sarayı 6 yildiz sarayi - Osmanlı Dönemi Sarayları Yıldız Sarayı, 50 hektarlık bir sahaya dağılmıştır. Yılıdız Sarayı Sultan II. Abdülhamid devrine damgasını vurmuştur.

7- Beylerbeyi Sarayı
7 beylerbeyi sarayi 1 - Osmanlı Dönemi Sarayları Sultan Abdülaziz yarıyılında inşasına başlanmış olan saray, 1865 senesinde fotoğrafı olarak açılmıştır. Beylerbeyi Sarayı günümüzde müze – saray olarak vermektedir.

Sponsor Bağlantı