Kapat

Muharrem İnce – Biyografisi, Hayatı, Kaç Yaşında

Anasayfa
Biyografi Muharrem İnce – Biyografisi, Hayatı, Kaç Yaşında
Muharrem İnce - Biyografisi, Hayatı, Kaç Yaşında

İnce Biyografisi

1964 Yalova doğumlu hoca ve politika adamı. Türkiye Büyük Ulus Meclisi‘ne, Cumhuriyet Halkp Partisi‘nden 22. yarıyılda Yalova milletvekili olarak seçilmiş ve içinde bulunduğumuz 23. yarıyılda da milletvekililiği vazifesine devam etmektedir.

Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964’de ZekiyeŞerif İnce çiftinin çocukları olarak Yalova’nın Elmalık köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Yalova’da tamamlayan İnce, lisans eğitimini BursaUludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Hocalığı Bvefatında bitirdi.


Fizik hocayı ve mektep müdürü olarak olarak birden fazla lisede vazife almasının yanı gizeme özel dershanelerde de eğitmenlik vazifeyi yaptı. Bir vakit Yalovaspor‘un basın kelimeyi misyonunda bulunan İnce, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği şehir başkanlığı vazifesinde de bulundu.
2002 tercihlerinde CHP Yalova milletvekili olarak TBMM‘ne girdi. 2007 genel tercihlerinde de partisi tarafından aday gösterildi ve tercih neticesinde meclisteki yerine gözetti.

TBMM’de 25 Aralık 2009 tarihinde yaptığı Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetinin çalışmalarını 10 dakikada özetlediği konuşma internette paylaşılma rekorları kırdı, bir çok gazete ve mecmuanın sitesinde yüzbini aşkın yorum aldı.

13 Haz 2011 tarihinde yapılan Türkiye milletvekili tercihlerinde tekerrür Yalova CHP milletvekili seçildi. bu 24. Yarıyılda Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi TÜRKPA Türk Grubu Azası oldu.

Ülkü İnce ile Konutlu ve Salih Arda İnce isminde bir oğlu olan Muharrem İnce, hâlen TBMM’deki milletvekilliği vazifesine devam etmektedir. Muharrem İnce, yapmakta olduğu CHP Grup Başkan vekilliği vazifesinden 18 Ağustos 2014 tarihinde istifa ederek 6- 7 Eylül 2014 tarihinde reelleştirilecek olan fantastik kongrede genel başkanlığa aday olduğuna söyledi.

2012 senesinde “Buyurun Sayın İnce” isimli bir kitap yazmıştır.

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz