Kapat

Meksika Başkenti Neresidir

Anasayfa
Bilgi Meksika Başkenti Neresidir
Meksika Başkenti Neresidir

745x500 meksika baskenti - Meksika Başkenti Neresidir

Meksika Başkenti Neresidir

MEKSİKA ’NIN BAŞŞEHRİ NERESİDİR?

Orta Amerika ülkesi olan Meksika ’nın başşehri Meksiko ya da öğrenilen İngilizce ismiyle Mexico City ’dir. Mexico City aynı zamanda bir eyaletler ülkesi olan Meksika ’nın 32 eyaletinden biridir.

Meksika’nın 32 federal yapılanmasından biri olan Meksiko Mexico City, ülkenin başşehri ve popülasyon güzergahından en büyük şehridir. Meksiko “Alfa” bir küresel kent olmakla birlikte, Amerika kıtasının en ehemmiyetli finansal merkezlerinden biridir.

MEKSIKO HAKKINDA ÖĞRENİLMESİ

Mexico City ’de yerleşik olarak yaşayan birey rakamı takribî olarak 21.2 milyon ortamındadır. Bu sayı aynı zamanda da Mexico City ’yi dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri yapmaktadır. Mexico City ’de yaşayan 21.2 milyon bireyden takribî olarak 8.6 milyonu merkezde yaşamını sürdürmektedir. Merkezde yaşayan 8.6 milyon insan Mexico City ’yi dünyanın merkezleri sıralamasında en kalabalık 2 ’nci kenti yapmaktadır. Ayrıca Mexico City, takribî 21.2 milyon popülasyonuyla dünyanın en kalabalık 7. kentidir.

Mexico City kültürel anlamda dopdolu sanki müzeler taşan bir şehirdir. Kentte yer alan Antropoloji Müzesi, Dünya üzerinde bulunan en şanlı müzelerden biriyken, UNESCO Dünya Servetleri listesine giren tarihiyle de dolaşılıp görülmesi gereken ve sevinç almanızı sağlayan kentlerden biridir.

Pek çok alan ve müzelerdeki virane yapıtlar, dini merkezler, cadde pazarlarından büyük alışveriş merkezlerine alışveriş yerleri, en popüler sporu ve tanınmış alkolü tekila ile öğrenilen bu kalabalık kentte kabahat oranı oldukça fazladır.

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz