Kapat

Mehmet Fatih Çıtlak – Kimdir, Biyografisi, Nereli, Kaç Yaşında

Anasayfa
Biyografi Mehmet Fatih Çıtlak – Kimdir, Biyografisi, Nereli, Kaç Yaşında
Mehmet Fatih Çıtlak - Kimdir, Biyografisi, Nereli, Kaç Yaşında

Mehmet Fatih Çıtlak Biyografisi

Mehmet Fatih Çıtlak, 1967 senesinde istanbul ’da doğmuştur. Liseyi Fatih İmam Hatip Lisesi ’nde tamamladı. İstanbul Marmara Üniversitesi Türkoloji Bvefatı ’nde Arapça ve İslâmî ilimler eğitimini bitirdi.

Mehmet Fatih Çıtlak, İslâm taria bir hayli radyo ve televizyon programı yaptı. Konuşmacı olarak sempozyum, oturum ve konferanslara katıldı. Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi ’nde devam eden Mesnevî sohbetleri, Cumhuriyet tarihindeki katılımı en çok ve en uzun süreli kültürel faaliyet olarak kaydolunmuştur.


Kültür Bakanlığı ’na bağlı İstanbul Tarihî Türk Müziği Topluluğunda davetli sanatçı ve semazen olarak yurt içi ve yurt dışı bir hayli organizasyonda bulundu.

İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği ’nin kurucularındandır. İstanbul Sümbül Efendi ’de bulunan İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği ’nde Osmanlıca ve hat derslerine iştirak eden Mehmed Fatih Çıtlak, pek çok ilmî çalışmaya katkısının yanında kurucusu olduğu Keşkül mecmuasında Mehmed Fatih imzasıyla yazmaktadır.

yerli ve yabancı, sesli, görüntülü pek çok imalde müzik rejisörlüğü, sanat danışmanlığı ve metin yazarlığı misyonlarını icra etti, bu çalışmalarından dolayı bir hayli mükâfata layık görülen Mehmed Fatih Çıtlak hali hazırda alkışla takip edprogramlarını sürdürmektedir.

Mehmet Fatih Çıtlak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın oğlu Bilal Erdoğan‘ın eşi Reyyan Uzuner’in dayısıdır.

Mehmet Fatih Çıtlak, evlidir ve 4 çocuğu vardır.

Mehmet Fatih Çıtlak, daha evvel TRT‘de ‘Gece Kahvesi’ ismiyle ramazan programı, atv’de de iki sene sahur programı yaptı, 2014 senesinde de ATV televizyon kanalında bir program sunmaktadır.

Kitapları :

2012 – Huzur Defteri
2011 – Aşkın Bir Noktası
2011 – Nur Kandili
2011 – Mesnevi Şerhi
2011 – Padişah-Cariye Kıssası
2010 – 40 Mektup
2010 – 18 Beyit – Dinle

Bu gönderi için etiket yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.