Kapat

Limonun Faydaları – Limonlu su içmeniz için 10 neden

Anasayfa
Galeri Limonun Faydaları – Limonlu su içmeniz için 10 neden
Limonun Faydaları - Limonlu su içmeniz için 10 neden 1
1.
Sindirime Yardımcı. Limon suyu sindirim sistemini toksinlerden arındırır, midedeki yanma ve şişkinlik gibi rahatsızlıklara da iyi gelir.
2.
Zayıflamaya yardımcı. Ilık limonlu suyu düzenli içtiğimizde mide asitl oranı düzenlenir. Mide asidi yüksek olan kişiler sürekli bir şeyler yiyerek mideyi bastırma eğiliminde olurlar. Bu da kısa sürede acıkmaya ve kilo almaya olur. Limonun içerisinde bulunan pektin lifi acıkmayı geciktirir.
3.
Bağışıklık sistemini güçlendirir. , bağışıklık sistemini zayıflatır bu yüzden de bağışıklık sistemini destekleyen C vitaminli gıdaları tüketmek stresli olduğunuz anlarda öncelikli olmalıdır. Limon da mükemmel bir C vitamini kaydağıdır.
4.
Taze bir nefes birebir. eti iltihaplarına ve ağrılarına iyi geldiği gibi nefesinizin kötü kokmasını da önler. Ancak minesine zarar vermek istemiyorsanız limonu direk dişinize temas ettirmeyin yani yemeyin. Limonlu su içtikten da dişlerinizi fırçalarsanız daha faydalı olduğunu görürsünüz.
5.
Ph değerini dengeler. Limon en alkali gıdalardan biridir ve içinde bulunan sitrik asit sindirildiğinde asitlilik yaratmaz. Her limonlu su içerseniz vücudunuzun toplam asitlilik oranı zaman içerisinde düşer. Ayrıca iltihabın nedenlerinden biri olan eklemlerde biriken ürik asit limonla yok olur.
6.
Kendinizi enerjik hissetmek için birebir. Limon kokusunun sinir sisteminde sakinleştirici etkisi vardır. İşte sinir sistemindeki bu sakinlik, depresyona ve endişeye iyi gelirken size mutluluk vereceği için de kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlar. Limon sindirim sistemine girdiğinde vücuda enerji verir.
7.
Viral enfeksiyonla savaşır. Ilık limon boğaz ağrısı, nezle gibi semptomların azalmasında oldukça etkili bir destek kuvvettir.
8.
Cilde de faydalı. Limon suyu antioksidan özelliği sayesinde cilt lekelerini azaltır. Hatta ciltteki kırışıklıkların da azalmasına yardımcı olur.Limon suyunu düzenli olarak zor geçen yara izlerine ve cildinize uygulayın, farkı göreceksiniz.
9.
Potasyum kaynağı. Eğer muz sevmiyorsanız, limon suyundan maksimum yararlanmaya bakın. Çünkü potasyum kalp, sinir ve beyin fonksiyonlarının düzenli olması için kesinlikle gereklidir.
10.
Kafein ihtiyacınızı azaltır. Sabahları bir fincan kahve yerine ılık limonlu bir su içerseniz kesinlikle öğleden sonra çöken o rehavet hayatınızdan çıkacak, göreceksiniz. Bu da kafeine olan bağımlılığı azaltır.

Yazı Hakkındaki Yorumlarınızı Yazmayı Unutmayınız.

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz