Kapat

LGS ’ye girenler dikkat! 2018 LGS soruları ve cevapları Ne zaman Açıklanacak

Anasayfa
Bilgi LGS ’ye girenler dikkat! 2018 LGS soruları ve cevapları Ne zaman Açıklanacak
LGS ’ye girenler dikkat! 2018 LGS soruları ve cevapları Ne zaman Açıklanacak 1
lgs sonuclar ne zaman 1 - LGS ’ye girenler dikkat! 2018 LGS soruları ve cevapları Ne zaman Açıklanacak

LGS ’ye girenler dikkat! LGS imtihan sualleri ve yanıtları ne zaman söylenecek?
Liselere Giriş İmtihanı bu yıl ilk defa uygulandı. Daha evvel TEOG imtihanı vardı. İmtihan sisteminin sık sık değişmesi tenkit etilirken bu yılki imtihanın nasıl olduğu merak ediliyor. Talebeler istedikleri liselere giriş yapabilmek için sözel ve rakamsal olmak üzere 2 kısım halinde imtihana tabi yakalandı. İmtihanın sona ermesinin ardından ise hem talebeler, hem veliler, hem de hocaların en çok merak ettiği sualler şunlar: LGS imtihan sualleri ve yanıtları ne zaman söylenecek? LGS neticeyi ne zaman söylenecek? İşte LGS hakkında merak edilenler…
2018 LGS İMTİHAN SUALLERİ VE YANITLARI AÇIKLANDI MI?
LGS sual ve yanıtlarının pazar günü ikinci seans sona erdikten birkaç saat sonra Millî Eğitim Bakanlığının fotoğrafı internet sitesi üzerinden söylenmesi bekleniyor. LGS sual ve yanıtları söylendiği andan itibaren alttaki link üzerinden hakimiyet edilebilir olacak.
LGS SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

LGS NETİCEYİ NE ZAMAN SÖYLENECEK?
LGS imtihan neticeleri 22 Haziran 2018 tarihinde millî eğitim bakanlığı.gov.tr adresinden adayların ulaşımına açılacaktır.
ogrenci iha 1 - LGS ’ye girenler dikkat! 2018 LGS soruları ve cevapları Ne zaman Açıklanacak

LGS SUALLERİ NASILDI? GÜÇ MUYDU, BASİT MIYDI?
sozcu.com.tr ’de Yurdagül Uygun ’un haberine göre; imtihan suallerini değerlendiren Fen Bilimleri Eğitim Müesseseleri Kılavuzluk Koordinatörü Cihan Yeşilyurt, sözel suallerde talebelerin pozitif netice alacağını belirterek, “Matematikte sualler çok güç, bol operasyonlu, yoruma dayalı. Fen Bilimleri sualleri TEOG ’la mukayese ettiğimizde sualler çok daha uzun ve düşündürücüdür. Bu imtihanda talebelerin Rakamsal kısımdan çok fazla boşu olacaktır. Rakamsal ortalaması Türkiye geneli çok düşük olacaktır. Talebelerin bu stil sualleri 60 dakika içinde çözmesi, yetiştirmesi çok güçtür. Millî Eğitim Bakanlığı ’in yayınladığı kazanım testler, sınama imtihanları ve misal olarak yayınlanan suallere göre sualler güç” dedi.
LGS KAYITLARI NASIL OLACAK?
2018 Ortaöğretim müesseselerine fotoğrafı ve özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları ve
geçici eğitim merkezlerini GEM tamamlayan talebeler, kayıt alanı, bilgi, kabiliyet ve maharetleri güzergahında imtihanlı veya imtihansız olarak yerleştirilecek.
Merkezi imtihan puanı ile talebe alan mekteplerin tanımlanan kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, seçimleri güzergahında Ölçme, Değerlendirme ve İmtihan Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılacak.
Merkezi imtihanla talebe alan mekteplerde merkezi imtihan puanının denkliği halinde, Ortaokul Galibiyet Puanı’na OBP, talebenin doğum tarihine göre yaşı minik olana, 8. 7. ve 6. sınıflardaki sene sonu galibiyet puanı YBP üstünlüğüne, mektebe özürsüz devamsızlık yapılan gün rakamının azlığına ve seçim önceliği gidişatlarına bakılarak yerleştirme yapılacak.
Merkezi imtihanı ve beceri imtihanı ile talebe alan mekteplerin tanımlanan kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre yerleştirme yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.