Kapat

KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır? KYK burs başvuruları ne zaman sona erecek?

Anasayfa
Bilgi KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır? KYK burs başvuruları ne zaman sona erecek?

Üniversite öğrencileri, aile desteğinin yanı dizi muhtelif şahıs ve kurumlardan maddi olarak destek almak istiyor. ve Yurtlar Kurumu () bu anlamda maddi durumu yetersiz olan öğrencilere karşılıksız , diğerlerine ise art ödenmesi koşuluyla tahsil kredisi veriyor. Başvurular ise birçok resmi işlemlerin gerçekleştirildiği e-Devlet kapısında yapılıyor. Aşağıdaki linkten KYK ve yapabilisiniz.

E-DEVLET KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI İÇİN TIKLA

2018-2019 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk kere bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile hâlen bir yükseköğretim programına devam eden ara derslik (ön lisans, lisans, hususi yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora) öğrencilerinin burs/kredi 15–21 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Yurt dışında tahsil gören Türk vatandaşları da burs/kredi başvurusunda bulunabiliyor.

Başvuru sırasında yaşanabilecek sorunlarla ilgili KYK’nın Kurumsal İletişim Merkezi 444 1961 ya da resmi Twitter destek hesabı KYK_DESTEK, haftanın yedi günü 24 saat hizmet veriyor.

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz