Kapat

Koltuk altı kararmasına çözümler

Anasayfa
Bilgi Koltuk altı kararmasına çözümler
Koltuk altı kararmasına çözümler
Yaz geldiğinde koltuk altını gösteren ince elbiseler giymek bazı kadınlar sorun haline geliyor. Çünkü koltuk altı kararmaları onları rahatsız ediyor, öz güvenlerini sarsıyor. Bu yazımızda kadınlar evde hazırlayacakları doğal yöntemlere yer veriyoruz. Bu uygulayarak sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Koltuk altı kararmasına çözümler
1. Sirke
Pirinç unu ile sirkeyi karıştırın. Hazırladığınız macunu banyodan koltuk altına sürün. Kuruduktan durulayın. Bu tür bir karışım sadece cilt rengini açmakla kalmıyor, ayrıca kokuya olan bakterilerin ölmesini de sağlıyor.
koltukalti kararmasi 2 - Koltuk altı kararmasına çözümler
2. Portakal kabuğu
Portakal kabuklarını güneşte kurutun. Daha sonra kabukları rendeleyin ve üzerine gül suyu ekleyerek macun elde edin. Bu karışımı koltuk altınıza sürün. Kurumasını bekleyin ve daha sonra soğuk suyla yıkayın. Bu uygulama ciltteki ölü hücrelerin ölüp cildin renginin birkaç ton açılmasına yardımcı olur.
3. Limon
Limon deri kararmalarında uygulanan pratik çözüm yollarından biridir. Cildinizi temizlemekle kalmaz ayrıca aydınlatır. Kalın bir dilim limonu koltuk altınıza sürün, sonra durulayın. Limonun cildi kurutucu etkisinden dolayı bu işlemden sonra mutlaka nemlendirici sürün.
4. Sandal ağacı
Sandal ağacı tozunu gül suyu ile karıştırın ve macun kıvamına getirin. Hazırladığınız macunu koltuk altına uygulayın. Sandal ağacı kararmaların açılmasını sağlar, gül suyu ise yumuşaklık ve serinlik hissi verir. Macunu 15 dakika beklettikten sonra durulayın.
5. Karbonat
Mutfaklarımızdaki kullanımının yanı sıra güzellik reçetelerinde de sıkça rastlanan karbonat cilt renginin beyazlamasına da yardımcı olur. Karbonatı su ile karıştırıp hazırlanan bu macunu düzenli olarak koltuk altına uygulayın ve durulayın.

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz