Kapat

Kamasutra Nedir

Anasayfa
Bilgi Kamasutra Nedir
Kamasutra Nedir
Kamasutra Nedir 1
Kamasutra Nedir?

Kamasutra 3. yüzyılda Hint bilge Mallanaga Vatsyayana tarafından hazırlanmış, cinsellik üstüne ilk yazılı yapıt olma niteliğini taşıyan bir öğreti. Kamasutra ’daki gaye, çiftlerin aşk ve cinsel yaşamlarını manevileştirmek ve renklendirmek. Kamasutra ’nın ortaya çıkışı ile ilgili öğrenilen en yaygın anlatı, Yaradan Shiva ve karısı Parvati ’nin cinsel birlikteliklerinin ayrıntılarının ve pozisyonlarının kaydolunarak günümüze aktarılmasıdır.
Bir Hayli Hint feylesoflarına göre yaşam 4 ana maddeden alana kazanç: Darma Dini fazilet, Kama Zenginlik, Kama Zevk ve Moksha Günahlardan arınılma. Buna göre, insan bebeklik/çocukluk, gençlik ve yaşlılık olarak bu kademelerden geçer. Vatsyayana ’ya göre, insan evvel yaşmını nasıl elde edeceğini bilmelidir. İnsan kendine emniyetli bir yaşam oluşturduktan sonra, cinsel tatmin ve zevke erişebilir. Biri bir öbüründen asla kopamaz.

Yaşamı hoşlandırma gayeyi güden bir öğreti olan Kamasutra toplam 7 kısım ve 36 şeçenekten alana kazanç. Erkekler ve bayanlar ile ilgili geniş bilgiler, aralarındaki geçim, sarılma cinsleri ve tabi ki, birbirinden farklı ve güçlük kademelerine göre değişen cinsel pozisyonlar vardır. Azıcık daha açmak gerekliyse, cemiyetsel ve sosyal konseptler, cinsel beraberlik, konutlu çiftlerin cinsel yaşamları, bayan ve erkek cinsellikleri, kadının erkekler üstündeki tesiri, erkeğin bayanlar için nasıl daha çekici olabileceği gibi hususlar detaylı biçimde işleniyor. Bunların haricinde, bir erkeğin bir bayanı ne biçimde etkileyebileceği, bayanların düşünceleri ve tavırları, farklı sarılma biçimleri gibi meseleler de yer alıyor. Erkeğin konutluluk dışı ilişkilerinden bahseden kısımlar dahi yer alıyor.
Son Dakika Kültür-Sanat Haberleri için alt kaydırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.