Kapat

Japon Balığı Nasıl Beslenir

Anasayfa
Bilgi Japon Balığı Nasıl Beslenir
Japon Balığı Nasıl Beslenir

745x500 japon baligi nasil beslenir - Japon Balığı Nasıl Beslenir

Japon Balığı Beslenir?


Fanusta japon balığı nasıl beslenir, yavru japon balığı nasıl beslenir, japon balıkları günde kaç kere beslenir, japon balığı ne yer, japon balığı yemi, japon balığı bakımı ile alakalı ayrıntılar haberimizde…
İnsanların akvaryum hobisi en çok seçim edilen japon balığıdır. Sıklıkla görmüş olduğunuz fanuslar içerisinde yer alan tombul turuncu, siyah ve kırçıllı balıklar Japon balıklarıdır.
FANUSTA JAPON BALIĞI NASIL BESLENİR

Japon balıklarını ufak fanuslar içerisinde beslemek yanlıştır. Bu balıkların bakımı basit gibi görünsede ufak fanuslar içerisinde rahat yüzemezler ve gelişecek alanları olmadığı için kısa müddette hasta olup, can verirler.
YAVRU JAPON BALIĞI NASIL BESLENİR? JAPON BALIĞI NASIL BESLENİR?
Japon balıkları geniş akvaryumları sevmerle. Akvaryuma ilave edilen her balık için akvaryuma en az 10 su konulması gerekir. Şayet 7 tane Japon balığı istiyorsanız 70 litrelik bir akvaryuma lüzumunuz vardır.
JAPON BALIĞI BAKIMI

Japon balıkları aralıksız beslendikleri için çok sık dış üretip akvaryumu kirlettirirler bu sebeple akvaryumun filtre sistemi çok öenmlidir. Bu sebeple Japon balıklarının yaşadığı akvaryumuna hem iç filtre, hem dış filtre hem de destekleyici filtre takmak gerekmektedir.
JAPON BALIĞI NE YER
Japon balıklarının doyma duyusu yoktur siz ne kadar yem verirseniz o kadar yemeye devam ederler. Bu sebeple Japon balığını beslemek için uzman birilerinden aldığınız bilgiler yönünde beslemelisiniz.

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz