Kapat
  • PAYLAŞ

GSS SORGULAMA

Anasayfa
Bilgi GSS SORGULAMA
gss sorgulama 5134 - GSS SORGULAMA

GSS sorgulama işleminizi internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. GSS sorgulama işleminizi internet üzerinden tek bir site üzerinden yapabilirsiniz.  sistemi üzerinden şifresiyle Genel Sağlık Sigortası sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu işlem önceleri E-SGM sitesi üzerinden şifresiz olarak yapılmaktaydı ancak sitenin insanlar tarafından giderek az kullanıyor olması nedeni ile Sosyal Güvenlik Kurumu siteyi süresiz olarak kararı almıştır. Bu nedenle bu sorgulama işleminizi sadece üzerinden yapacaksınız. Genel Sağlık Sigortası sorgulama işlemi sayesinde GSS kaydınızın olup olmadığını ve Genel Sağlık Sigortası primlerinizi nasıl ödediğinizi kontrol altında tutabilir ve bu konuda bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Genel Sağlık Sigortası 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 60’ıncı maddesinde genel sağlık sigortalısı düzenlenmiştir ve bu düzenleme gereği bu sigortayı Türkiye’de yaşayan Türk vatandaşlar zorunlu olarak kapsama alınmaktadır.

E-Devlet Üzerinden GSS Sorgulama İşlemi ?

E-Devlet üzerinden bu işlemi yapabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifresini PTT şubelerinden edinebilirsiniz. Şifrenizi edindikten aşağıdaki işlemleri uygulayınız;

  • Öncelikle yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklayınız.
  • Açılan sayfada kimlik doğrulamasını yapınız.

10

  • Doğrulamadan sonra T.C. kimlik numarasını ve E-Devlet şifresini giriniz.
  • Sisteme yapınız ve Genel Sağlık Sigortası sorgulamanızı tamamlayınız.

a

Tüm bu adımlar sonunda sisteme girişinizi gerçekleştirten sonra Genel Sağlık Sigortanız ile ilgili ayrıntılı tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden GSS Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Sponsor Bağlantı