Kapat

Damla Aslanalp Kimdir Kaç Yaşında Biyografi ve Fotoğrafları

Anasayfa
Biyografi Damla Aslanalp Kimdir Kaç Yaşında Biyografi ve Fotoğrafları
Damla Aslanalp Kimdir Kaç Yaşında Biyografi ve Fotoğrafları 1

Damla Aslanalp Biyografisi

Damla Aslanalp, 1990 yılında Almanya’da doğmuştur. Tam adı Nergiz Damla Aslanalp’dır.

2013 yılında Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde düzenlenen ‘Miss Turkuaz’ yarışmasında üçüncü oldu.
Mahsun Kırmızıgül, 2014 yılında çekilecek dizi filmi ‘Mardin İşi’nin başrolü 130 genç kız arasından Damla Aslanalp’i seçti.

Damla Aslanalp, 2014 yılının Ağustos ayında Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu yazıp yönettiği önce adının “Mardin İşi” olacağı söylenen ama adı “Kadim Dostum” olarak değiştirilen ve başrollerinde İlker Aksum ve Murat Eken, Tarık Papuççuoğlu, Arif Erkin Güzelbeyoğlu’nun yer aldığı dizide rol aldı.

23 Aralık 2014 tarihinde TRT ekranlarında yayınına başlayan ve yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı Bir Osmanlı Polisiyesi olan “Filinta” adlı dizide Damla Aslanalp “Lara Zaharyas” karakterini canlandırırken başrollerde Serhat Tutumluer, (Boris Zaharyas), Mehmet Özgür (Kadı Gıyaseddin Hatemi), Onur Tuna (Filinta Mustafa), Naz Elmas (Azize), Yosi Mizrahi (Esad Paşa), Kayra Şenocak (Hasan), Bülent Alkış (Padişah) gibi isimler rol almıştır.

Filmleri ve Dizileri

  • 2014 – Filinta (Lara Zaharyas)(Tv dizisi)
  • 2014 – Kadim Dostum

Lara Zaharyas Biyografisi

Filinta Mustafa’nın büyük aşkı, Banker Boris Zaharyas’ın tek çocuğu. İstanbul sosyete camiasının efsanevi güzeli. Tam bir kraliçe olmak için eğitilmiş. Etrafında erkekler deli divane ve pervaneler. Lakin o, “Kalbimde bir boşluk var, ben bu hayattaki diğer yarımı arıyorum.” diyerek dolaşıyor ve herkesi reddediyor. Filinta Mustafa ile karşılaşır karşılaşmaz kalbindeki boşluk dolacak ve bu hayatta aradığı diğer yarısının Filinta Mustafa olduğunu anlayacaktır. Annesini küçük yaşta kaybettiği söylenmiş. İçindeki iyilik ve adalet duygusu, bunlara eşlik eden cesaret yüzünden henüz aşkı tatmamış. Babasının gerçek yüzünü bilmiyor. Aksine onu bir kahraman olarak görüyor ve çok seviyor. Kendini Galata’nın düşkünlerine adamış bir iyilik perisi. En yakın arkadaşı, dadısı olan Gülbahar. İstanbul’un en büyük suç baronunun kızına aşık olmak ve bunu o dönemin koşullarında değil yaşamak, kendine itiraf etmek bile kolay bir iş değilken, Mustafa deli cesaretiyle bu riski de göze alır…

Filinta Dizisinin Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri İçin Tıkla

Fotoğrafları

Damla Aslanalp Hakkındaki Yorumlarınızı Yazmayı Unutmayınız.

“Damla Aslanalp Kimdir Kaç Yaşında Biyografi ve Fotoğrafları” üzerine 4 yorum

  1. Adsız says:
  2. ismail says:
  3. ismail says:
  4. Adsız says:

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz