Kapat

Onur Tuna Kimdir Kaç Yaşında Biyografi ve Fotoğrafları

Anasayfa
Biyografi Onur Tuna Kimdir Kaç Yaşında Biyografi ve Fotoğrafları
Onur Tuna Kimdir Kaç Yaşında Biyografi ve Fotoğrafları 1
filinta mustafa - Onur Tuna Kimdir Kaç Yaşında Biyografi ve Fotoğrafları

Onur Tuna Biyografisi

Onur Tuna 16 Temmuz 1988 yılında Çanakkale doğumludur. Mankenlik, şarkıcılık son olaraktan oyunculukla adını duyurmaya başlamıştır. Aynı zamanda 9 Eylül Üniversitesinde eğitimini sürdürüyor. Ege Üniversitesi Sanat Müziği konservatuvarında ses eğitimi de almış beste yeteneğini geliştirmiştir. 2 bilinen şarkısı vardır. Acın Verdi ve Tıpkı Sen adlı parçaları meşhurdur.

Ortaokul yıllarından beri lisanslı voleybol ve basketbol oynamıştır İzmir de 4 yıl profesyonel mankenlik yapmıştır.

Şuanda İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alıyor ve Senaryo ve Yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün Yaptığı Hayat Devam Ediyor Adlı Dizide Evin Büyük Oğlu Siraç Adlı Karakteri canlandırdı.

ekranlarında yayınlanan Filinta adlı dizide Mustafa karakterini canlandırmaktadır.

Filinta Mustafa Biyografisi

1824 yılının Nisan ayının 5. gecesinde Yunus Efendi Külliyesi’nin önünde bir bebek buldular. Bebek zengin sınıflara mahsus pahalıca bir beşiğin içinde sıkıca kundaklanmış ve Nisan soğuğundan etkilenmeyecek biçimde o vakitlerde pek revaçta olan Frenk kumaşlarına sarıp sarmalanmış haldeydi. Kundağında bir sırrın temsilcisi olarak köstekli bir saat durmaktaydı. Hocalar daha önce de terk edilmiş birçok çocuğa rastlamışlardı. Ancak gerek saati, gerekse hayli işçilikli beşiği ve sarıp sarmalandığı kıyafetler itibarı ile bu seviyede yüksek sınıf insanların evladı olması gereken bir çocuğa rastlamamışlardı.

Şaşırdılar…Veledin hiç ağlamıyor olması, tersine her şeye sevimli sevimli gülmesi şaşkınlıklarına sevgi kattı. Hocalar bu çocuğa kendi aralarında Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa(SA)’nın ikinci adını verdiler. Mustafa, külliyede kan kardeş olduğu Ali’yle birlikte hızla büyüdü ve serpildi. Dört yaşından itibaren Gıyasettin Ağabeyleri tarafından himaye edildiler. Gıyasettin, ağabeylerin en bilgesi, en şefkatlisi ve en sevgilisiydi. Hamileri Zeynel dede, onlara vekil babalık etti ve yüksek adalet duygusunu aşıladı. Filinta Mustafa, zekası ve çevikliği ile bu çocukta çok iş var dedirten veletlerdendi. Ne zekası ne de enerjisi ile baş etmek mümkün değildi. Daha 8 yaşında küçük bir çocukken büyüdüğünde kadınların yüreğini hoplatacak, erkekleri kıskançlıktan çatlatacak erkek güzeli bir delikanlı olacağı belli idi. Özel bir dil ve edebiyat yeteneği olduğu kısa sürede anlaşıldı.

Bugün Türkçe’ye yakın bir hakimiyetle konuştuğu Kürtçeyle beraber, İngilizce, İtalyanca, Frenkçe ve Rusça biliyor. Hat sanatına muktedir, müzik ve şiir bahsindeki istidadına, hiç kimsenin göremediği detaylara odaklanabilen, son derece dikkatli gözünü ekleyin ve bu yeteneklere bir de her şeyi hafif nükteye alan bir muziplik katın; karşınızda Filinta Mustafa’yı bulacaksınız. 15 yaşına geldiğinde Buhara’dan bir alimden Türkler’in unutulmaya yüz tutmuş savunma sanatı Sayokan dersi aldı. Bu onun bileğini bükülmez yaptı. Filinta Mustafa, gelenek ve göreneklerimize gönülden bağlı aynı zamanda yeniliklere açık. Hayatta en önem verdiği kişi, hamisi Gıyasettin Hatemi. Gözü pek, aslan gibi bir yiğit. Filinta’nın bu lakabı almasına neden olan şey, onun herkesi hayrete düşüren nişancılığı değildir. Onu Filinta yapan şey kısaltılmış tüfek namlusunun yakın menzillerde atış tahribatını arttırdığını keşfetmiş olmasıdır. Abdullah Efendi ile tasarımını yaptığı tüfekle de bu maharetini suçlulara göstermekten hiç çekinmez.

Filinta Dizisinin Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri İçin Tıkla

Fotoğrafları

Onur Tuna Hakkındaki Yorumlarınızı Yazmayı Unutmayınız.

“Onur Tuna Kimdir Kaç Yaşında Biyografi ve Fotoğrafları” üzerine 4 yorum

  1. buse says:
  2. Melike says:
  3. buse says:
  4. Melike says:

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz