Kapat

Evde En Kolay Hamilelik Gebelik Testi Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Anasayfa
Sağlık Evde En Kolay Hamilelik Gebelik Testi Nasıl Yapılır Resimli Anlatım
Evde En Kolay Hamilelik Gebelik Testi Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Hamile kalmaya çalışan veya hamile olduğundan şüphe eden anne adayların, hamile (gebe) olup olmadığını öğrenmek en etkili evde hamilelik yöntemi.

Hangi Zamanlarda İdrar Testi Yapılır?

İdrarla hamilelik testi için en doğru zaman kişinin adet döneminin gecikmesi durumunda yapılır. Adet geciken kadınlarda hamile olma olasılığı olacağından en doğru zaman olarak bilinir.

İdrarla Evde Hamilelik (gebelik) Testi ?

Evde yapılan en etkili hamilelik testlerin başında idrarla yapılan hamilelik testidir. İdrarda hamilelik hormonunun “hCG” olup olmadığını tespit edilmesiyle olur. Bir hamilelik hormonu olan (hCG) sadece hamile olan kadınlarda bulunmaktadır.

Ayrıca bakınız: Çocuğu olmayanlar için okunacak dua

Hamile olup olmadığını öğrenmek isteyen kadınlar eczaneden herhangi bir marka hamilelik testini satın aldıktan sonra evde hamile olup olmadığını rahatlıkla öğrenebilmektedir. Markasına göre test üzerinde kullanma kılavuzu yazar ancak genelde hepsi aynıdır.

  1. Temiz ve kuru cam veya plastik bardağa idrar yapılır.
  2. Gebelik testi düz bir zemine konur.
  3. Gebelik testinin idrar damlatma bölümüne 1 veya 2 damla damlatılır.
  4. 1 ila 5 dakika arası bekleyin, genelde 1 – 2 dakika içinde sonuç görülür.

idrarla hamilelik testi

Sonuçlar:

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere sonuç | tek çizgisi ise “Negatif” yani hamile değil demektir.
Testte | | (2) çizgi görüldüyse “Pozitif” Hamile anlamına gelmektedir.

İdrarla gebelik testi, İnternet ortamında çok merak edilen ve aranan konular arasında olması nedeniyle sitelerinde kesin sonuç olarak gösterilmektedir.

Bu test evde yapılan idrarla hamilelik test yöntemidir, ve %100 doğru sonuç anlamına gelmez. Bu test sonucuna göre anne adayların kesinlikle karamsar olup morallerini bozmamaları gerekmektedir.

Çünkü; bazen adetten 2,3,5 gün önce yapılan gebelik testleri sonuç vermektedir. Bir başka sonuç ta ise, gecikmeli adetten sonra da gebelik testleri sonuç vermeyebilir. En garanti yöntem, laboratuvar ortamında kanla yapılan testlerde ortaya çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz