Kapat

E Devletten doğalgaz aboneliği nasıl yapılır?

Anasayfa
Ekonomi E Devletten doğalgaz aboneliği nasıl yapılır?

2019 yılının sonuna kadar tüm Türkiye’de e Devlet üzerinden gerçekleştirilebilen doğalgaz abonelik bilinmesi gerekenleri haberimizde sizler için derledik… E Devletten doğalgaz aboneliği yapılır? İşte cevabı…

E DEVLET ÜZERİNDEN DOĞALGAZ ABONELİĞİ NASIL YAPILIR?

İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından e-Devlet Kapısı üzerinden sunmaya başladığı hizmetler şu şekildedir:

– Abonelik Sorgulama
– Abonelik Sözleşme
– Feshi Başvurusu
– Abonelik Sözleşmesi
– Başvurusu Fatura Sorgulama

E Devlet üzerinden doğalgaz başvurusu, doğal gaz bağlantısı bulunan ve aktif abonelik bulunmayan bir konut için geçerli olmaktadır. (https://www.turkiye.gov.tr/igdas-abonelik-sozlesmesi-basvurusu) bağlantısına tıklayın. Açılan sayfada bulunan “Kimliğmi Şimdi Doğrula” butonuna basın. T.C. Kmlik No ve e Devlet şifrenizi girdikten “Sisteme Giriş Yap” butonuna basın ardından açılan sayfadaki aşağıdaki adımları takip ederek doğalgaz başvurunuzu tamamlayabilirsiniz:

1- Bilgilendirme ve Onay
2- Tüketim Noktası Sorgulama (Tesisat numarası, sayaç numarası ve adres ile sorgulanabilmektedir.)
3- Başvuru Formu
4- Başvuru Onayı
5- İşlem Sonucu

Başvuru esnasında; abonelik başvurusunda bulunacağınız konutta kiracıysanız kira kontratınızı, mal sahibiyseniz tapu senedinizi tek dosya halinde yüklemeniz gerekecektir. Başvuru işlemine başlamadan önce JPG, PNG formatında ve dosyanın boyutu en fazla 0,85 MB olacak şekilde ilgili belgeyi hazırlayınız.

Elektrik ve suya 'dijital' abonelik!2018'de elektriğe yüzde 22.6, doğalgaza yüzde 27 zam geldi

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz