Kapat

Dr. Feridun Kunak Show 7 Mart Çarşamba bölümünü izle

Anasayfa
Televizyon Dr. Feridun Kunak Show 7 Mart Çarşamba bölümünü izle

ekranların sevilen sağlık programı Dr. Show izleyicisini bilinçlendirmeye devam ediyor. Dr. Show’da bu beslenmede büyük bir öneme sahip olan ekmekle ilgili çok özel bilgilere yer verildi. Dr. Feridun Kunak Show 7 Mart Çarşamba günü ekrana bölümün tamamını videodan izleyebilirsiniz.

Programda “Sağlıklı ekmek nasıl yapılır? Hangi ekmekler tüketilmelidir? Hangi ekmekler tüketilmemelidir? Bir günde ne kadar ekmek tüketilmeli? Kaç çeşit ekmek vardır? Kandil simidi nasıl yapılır?” soruları yanıtlandı.

Dr. Feridun Kunak, bayat ekmeklerin nasıl değerlendirebileceğinin püf noktalarını izleyiciyle paylaştı. Kunak, bayat ekmeklerin fırında kızartılıp çorba veya köftede kullanılabileceğini, böylece ekmeklerin israf edilmeden bitirilebileceğini belirtti.

Kunak, tam tahıllı, tam buğday ve çavdar ekmeklerinin çok faydalı olduğunu, mutlaka tüketilmesi gerektiğini aktardı. İmkan varsa ekmeğin evde de yapılabileceğini söyleyen Kunak, mümkün olduğu kadar beyaz ekmek yenmemesi gerektiğini, her sabah kahvaltıda avuç içi kadar büyüklükte ekmek yenmesini tavsiye etti.

Programda ayrıca Kunak, içerisinde tereyağı, yumurta, kabartma tozu, tuz, şeker, un ve mahlep olan günün anlam ve önemine özel kandil simidi yapımını da ekrana getirdi.

Sağlıktan güzelliğe hayat kurtaran pratik bilgilerle bezeli Dr. Feridun Kunak Show Pazartesi-Perşembe 09:20’de Kanal 7’de…

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz