Kapat

Dr. Feridun Kunak Show 4 Şubat Pazartesi bölümünü izle

Anasayfa
Televizyon Dr. Feridun Kunak Show 4 Şubat Pazartesi bölümünü izle

’nin sevilen sağlık programı Dr. Show izleyicisinin sağlığını yakından takip ediyor. Programda bu bölüm herkesin başına gelebilecek ev kazalarıyla ilgili bilinmesi gerekenler anlatıldı. Programın 4 Şubat Pazartesi günü ekrana gelen bölümünü videodan full hd izleyebilirsiniz.

Programda “Ev kazaları nasıl önlenir? En çok görülen ev kazaları nelerdir? En çok kimler ev kazalarına maruz kalabilir? Ev kazalarından sonra ilk müdahale nasıl yapılmalıdır? Evde hangi ilk yardım malzemeleri bulundurulmalı? Boğulma nasıl önlenir? Kalp masajı nasıl yapılır?” soruları cevaplandı.

Feridun Kunak, ev kazalarında alınabilecek önlemler ile ilgili çok önemli bilgiler verdi. Kunak, boğulma esnasında sandalye veya koltuk kenarına karın boşluğunun vurulması gerektiğini, böylece boğazda takılan şeyin çıkacağını ve boğulmanın önüne geçilebileceğini belirtti.

Baygın biri olduğunda ise nabzın atıp atmadığına, nefes alıp almadığına bakılması gerektiğini söyleyen Kunak, önce kalp masajı yapılmasını, ardından ağızdan hava verip tekrar kalp masajı yapılmasının doğru olacağını açıkladı.

Sağlıktan güzelliğe hayat kurtaran pratik bilgilerle bezeli Dr. Feridun Kunak Show Pazartesi-Perşembe 09:20’de Kanal 7’de…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.