Kapat

Diş beyazlatma nedir (Bleaching)? Diş beyazlatma yöntemleri

Anasayfa
Bilgi Diş beyazlatma nedir (Bleaching)? Diş beyazlatma yöntemleri
dis beyazlatma nedir bleaching dis beyazlatma yontemleri - Diş beyazlatma nedir (Bleaching)? Diş beyazlatma yöntemleri

Dişlerinizin cildiniz veya sünger gibi gözenekleri bulunur. Ağzınıza koyduğunuz her tür yiyecek veya meşrubat bu gözeneklerden içeri girer. Şarap, kahve, çay ve sigara içmek dişlerin lekelenmesinde son radde aktiftir. Zamanla bu lekelerden ötürü dişlerinizin tabii rengi koyulaşır. Bu lekeler, aktif olarak onları çıkarmazsanız asla gitmez. Dişlerinizin yine beyazlamasını sağlamak için de bazı yöntemler mevcuttur. Bunlardan biri de beyazlatmadır. , nasıl yapılır? Tüm detayları ile haberimizde…

DİŞ BEYAZLATMA (BLEACHING) NEDİR?

Diş beyazlatma günümüzde en fazla kullanılan estetik işlemlerden biridir ve çoğu diş hekimi tarafından uygulanır. Diş beyazlatma dişlerin beyazlaşmasını ve renk değiştirmelerinin azalmasını beyazlatma jelleri yardımıyla sağlayan bir işlemdir.

DİŞ BEYAZLATMA İÇİN HAZIRLIK

Dişler beyazlatılmadan çürüklerin tedavi edilmesi gerekir. Bunun sebebi beyazlatıcı solüsyonun çürük bölgeleri geçerek dişin iç kısımlarına ulaşabilmesidir. Eğer bu olursa dişteki hassasiyet artar. Beyazlatma aynı zamanda mine tabakasına sahip olmayan köklerde de işe yaramaz. Çekilen dişetleri köklerin ortaya çıkmasına sebep olur. Beyazlatma kuron ve kaplamalarda da işe yaramaz.

Klinikte beyazlatma yaklaşık 30 – 60 dakikalık bir kaç seans arası sürer. Muayene bittiğinde, diş hekimi dişlerinizi temizler ve beyazlatma işlemini başlatır.

Evde beyazlatma için diş hekimi ağzınıza uyan ve içinde beyazlatıcı jeli barındıran kalıplar yapar. Evde beyazlatma genelde iki üç hafta sürer. Eczanede satılan setler de kolayca kullanılabilir. Ancak evde kullanacağınız setler için diş hekiminizle görüşmeniz önemlidir.

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz