Kapat

CIP Lounge Nedir

Anasayfa
Bilgi CIP Lounge Nedir
CIP Lounge Nedir

745x500 cip lounge nedir - CIP Lounge Nedir

CIP Lounge ?


Gazeteciler olarak sürekli seyahat gidişatında olduğumuz ömrümüz uçaklarda, havaalanlarında, otellerde geçiyor. Bu derecek çok kullanınca otel ve havayollarının da ‘ödünlü ’ alıcılarından biri haline geliyorsunuz.

Havayolu jargonunda bunun kısaltması Taşıma Ve Sigorta Bedeli Ödenmiş Olarak Teslim; başka bir deyişle Commercially Important Person Ticari Ehemmiyetli Şahıs. Azıcık daha uğraşarak milletvekili, üst seviye bürokrat veya aidat erişmeni olursanız da VIP; başka bir deyişle Very Important Person Çok Ehemmiyetli Şahıs olursunuz.

Ben uzun bir zamandır sadece Taşıma Ve Sigorta Bedeli Ödenmiş Olarak Teslim ’yim; VIP olursam onu da açıklarım.

Taşıma Ve Sigorta Bedeli Ödenmiş Olarak Teslim ’nin en büyük basitliği havaalanlarında uyuşmalı özel locaları size vermeleri. Burası güvenlik, check-in, aprondan uçağa geçiş gibi bir hayli sıkıcı evre için özel banko, misyonlu ve verdiğinden seyahatin işkenceli kısmını alıp götürüyor. Fiyatsız gıda / meşrubat alternatiflerini de unutmamak gerekli. Dünyanın en pahalı tarifesine sahip havaalanı lokantalarını usunuza getirirseniz ne derece ehemmiyetli olduğunu kavrarsınız.

Bunun yanında iç hatlarda özel bir taşıtla uçağa götürülme gidişatı var ki en iyisi o. Havaalanı kaosuna hiç girmeden anında uçağın içindesiniz.
Ben aralıksız Türk Hava Yolları ’nı seçim ediyorum. Gerçekten dünya havayolu şirketleri içinde oldukça iyiler. Zati ciroları da bunun ispatlarından biri. Star Alliance azası olmalarının ardından özellikle yurtdışı Taşıma Ve Sigorta Bedeli Ödenmiş Olarak Teslim locaları ve hizmet üniteleri de büyüdü; tadından yenmez hale geldi.

Son Ankara seyahatimde iç için İstanbul ’da açılan Taşıma Ve Sigorta Bedeli Ödenmiş Olarak Teslim locasını kullandım. Çok hoş olmuş ancak 09:00 sandığım uçağım meğerse 08:40 ’mış; teşebbüsle uçağa binişim bir oldu.
Özetleyecek olursak Taşıma Ve Sigorta Bedeli Ödenmiş Olarak Teslim:

*Özel bankoda check-in harekâtları,
*Fiyatsız gıda / meşrubat. İçkili içecekler de var,
*Rahat geniş koltuklar, TV, radyo, masaj, vs.
*Duş, mescid, tuvalet.
*Fiyatsız kablosuz ve kullanıma sarih masaüstü bilgisayarlar,
*Bazı havaalanlarında yatak,
*Çoğu zaman hoş bir pist / uçak manzaralı sırçalar.
*Özel taşıtla uçağa götürülme.
Daha ne olsun?

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz