Kapat

Cilt güzelliği ve genç kalmak için nişasta maskeleri tarifleri

Anasayfa
Sağlık Cilt güzelliği ve genç kalmak için nişasta maskeleri tarifleri
Cilt güzelliği ve genç kalmak için nişasta maskeleri tarifleri
Bayanların çoğunluğu ciltteki ihtiyarlamanın ilk bulgularını gizlemek istiyor ve gençleştiren usullerden faydalanıyorlar. Bazı bayanlar pahalı malzemeler, sızılı harekâtlar sayesinde istedikleri gibi bir cilde kavuşuyorlar. Ama bunun tek çözüm olmadığını unutmamak gerekir. Pahalı harekâtlara geçmeden evvel mevzuyu natürel biçimde çözmeye çalışın.

Takribî yarım yüzyıl evvel büyük annelerimizin ne botokstan, ne hyalüronik asitten haberleri yoktu. Onlar hoşluklarını senelerin imtihanından çıkmış natürel bileşenlerden oluşan reçeteler ile sağlıyorlardı. Misalin, tesirli ve faydalı bir taşıt olan nişasta buruşuklukların giderilmesinde büyük rol oynuyor.


Nişastadan hazırlanan rastgele bir maske cilde yararlı vitamin ve zengin mineraller sağlar. Bu madde cildi minik buruşukluklardan kurtaran, erken ihtiyarlamanın önüne geçen, etrafın dış tesirlerinden gözetmeye muktedir olan eşsiz bir taşıttır. Yenileyici tesirlerinden dolayı, nişasta bir hayli kremin içeriğinde de kullanılır.
nisasta maskeleri 1 - Cilt güzelliği ve genç kalmak için nişasta maskeleri tarifleri
Şayet cildin gerilmesini istiyorsanız, bu maskeyi kullanabilirsiniz. Bunun 1 çorba kaşığı nişasta, yumurta akı ve kefir gerekecek. malzemeleri karıştırarak, 10-15 dakika ciltte bekletip ılık su ile yıkayın. Bu maskeden cildiniz gözle görülür derecede elastik olacak.

Cildi beyazlatmak için 1 çorba kaşığı nişasta, 1 kadeh su, 1 çorba kaşığı yoğurt, 2 çorba kaşığı havuç suyu gerekecek. Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra yüzde 10 dakika bekletip ılık su ile durulayın.

Cildiniz natürel ışıltısını kaybetmişse, onun arınılmaya gereksinimi var. Hemen maskeyi hazırlamaya başlayın. Maskeyi hazırlamak için 1 çorba kaşığı nişastayı 1 çay kaşığı tuzla karıştırıp içine 1 çorba kaşığı bal ilave edin. Maskeyi surata hafifçe masaj yaparak sürün. 3-4 dakika masaj yaptıktan sonra ılık su ile yıkayın. Böylece, minik buruşukluklar ve izlerle de vedalaşabilirsiniz.

Şayet duyarlı cilt tipine sahipseniz,  maskeyi hazırlamak için 1 çorba kaşığı nişasta, 1 yemek kaşığı sütü, 1 çay kaşığı şeftali yağını karıştırın. edin, bu maskeyi yüzde 15 dakikadan çok bekletmeyin.

Pigment kirlerinin, görünen çillerin üstesinden gelmek için 1 çorba kaşığı patates nişastasına bir damla limon suyu ilave edip gözlerin ve dudakların etrafı hariç suratınıza sürün. Maskenin tesiri hemen ilk uygulamadan sonra görülmektedir.

Nişasta maskesi el ve surat devireme vasıtayı olarak da kullanılabilir. Bunun için 1 pak su ile 1 tatlı kaşığı nişastayı karıştırıp kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz