Kapat

Burcu Biricik kimdir? Kaç yaşındadır? Biyografisi

Anasayfa
Biyografi Burcu Biricik kimdir? Kaç yaşındadır? Biyografisi
burcu biricik kimdir 777x400 - Burcu Biricik kimdir? Kaç yaşındadır? Biyografisi

Ekranların sevilen yüzü , sosyal medya hesabından paylaştığı çocukluk yıllarına ait fotoğrafı ile takipçilerinin yoğun ilgisine maruz kaldı. Çocukluğu da takipçileri tarafından çok beğenilen güzel oyuncunun hayatı da merak konusu oldu. Peki Burcu Biricik ? Hayatı ve biyografisi…

Başarılı ve Güzel oyuncu Burcu Biricik, samimi ve sempatik tavırları ile her zaman gönüllerde taht kurmayı başarmıştır. Yaptığı her paylaşım ile sosyal medya da büyük ilgi uyandıran Biricik, bu kez tbt etiketi ile çocukluk yıllarına ait bir fotoğrafını paylaştı. İnstagram üzerinden paylaştığı bu fotoğrafın altına “Sonradan kirpiklerimin çıkması iyi olmuş yalnız, yaş kaç? Ortaokul yılları” notunu yazarak takipçileri ile paylaştı.

Burcu Biricik

Takipçileri tarafından oldukça sevilen güzel oyuncunun çocukluk yılları da en az kendi kadar beğenildi ve sevildi. Binlerce yorum yağmuruna tutulan Biricik’e ” Çocukken de çok güzelmişsin” yorumları bitmek bilmedi.

Burcu Biricik Çocukluğu

BURCU BİRİCİK KİMDİR?

Burcu Biricik, 4 Mayıs 1989 yılında Antalya, Elmalı’da dünyaya gelmiştir. Annesi ve babası boşanmıştır. Bir abiye sahiptir. Annesi çalıştığı için anneannesinin yanında büyüyen Burcu Biricik, lise yıllarında katılmış olduğu tiyatro festivalinde almaya hak kazanmıştır.

Burcu Biricik, lisans eğitimini İzmir Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümünü okuyarak tamamlamıştır. Üniversite eğitimi sırasında Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosunda çalışmaya başlamıştır. İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Yedi Kocalı Hürmüz gibi çeşitli oyunlarda ve kısa filmlerde rol almıştır.

2006 yılında Antalya’da düzenlenen güzellik yarışmasına katılmış ve Akdeniz Kraliçesi olarak seçilmiştir.

Burcu Biricik

Oyunculuk kariyerinde ilerlemek isteyen Biricik, 2011 yılında Osmantan Erkır’ın sunduğu, jürilerinin Nurgül Yeşilçay, Sinan Çetin ve Müjde Ar gibi isimlerden oluştuğu, Artiz Mektebi adlı yarışmaya katılarak burada birinciliğe hak kazanmıştır. Bu başarısının ardından oyunculuğunu ufak rollerde olsa ekranlara taşımaya başlamıştır. İlk olarak Muhteşem Yüzyıl ve Ustura Kemal adlı dizilerde küçük roller almıştır.

Burcu Biricik, 2012 yılında Düşman Kardeşler adlı dizide rol almış ardından da 2013 yılında Beni Böyle Sev adlı dizide Alper Saldıran ve halen dostluğunu sürdürdüğü Zeynep Çamcı ile birlikte rol almıştır. Beni Böyle Sev adlı dizi ile tanınan ve oyunculuğu beğenilen Burcu Biricik, bu dizinin final yapması ile dizi ve film tekliflerinde artma başladı. 2014 yılında Ulan İstanbul adlı dizide ardından Şeref Meselesi adlı dizide başrol oyuncusu olarak Kerem Bursin, Şükrü Özyıldız, Şükran Ovalı ve Yasemin Allen gibi isimlerle rol aldı.

Burcu Biricik

Güzel oyuncu ekranlara en son 2016 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Mahinur Ergun’un kaleme aldığı, yönetmenliğini Cem Karcı’nın üstlendiği Hayat Şarkısı adlı dizide, Birkan Sokullu, Tayanç Ayaydın ile başrol paylaşarak geldi. Oyunculuğun yanı sıra 2016 yılında Çok Uzak Fazla Yakın filminin yönetmenliğini yaptı.

Burcu Biricik, 2015 yılında nişanlandığı reklamcı Emre Yetkin ile 30 Temmuz 2016 tarihinde evlendi.

Burcu Biricik ve Kocası

Burcu Biricik’in rol aldığı dizi ve filmler;

 • 2016 – Çok Uzak Fazla Yakın
 • 2016 – Hayat Şarkısı
 • 2014 – Şeref Meselesi
 • 2014 – Ulan İstanbul
 • 2014 – Bana Masal Anlatma
 • 2013 – Kedi Özledi
 • 2013 – İnanç Odası
 • 2013 – Beni Böyle Sev
 • 2012- Düşman Kardeşler
 • 2012 – Ustura Kemal
 • 2011 – Muhteşem Yüzyıl

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz