Kapat

Bülbül yuvası tatlısı nasıl yapılır? – Zuhal Topal’la Sofrada 119. Bölüm

Anasayfa
Televizyon Bülbül yuvası tatlısı nasıl yapılır? – Zuhal Topal’la Sofrada 119. Bölüm

’de yayınlanan ’la programının bugün yayınlanan 119. bölümünde Şeyma Kılınç ve kayınvalide Saliha Kılınç yarıştı. 23 yaşındaki gelin hanım, mutfağın tek hakimi enerjik, dinamik, yerinde duramayan bir kişi. 3 yıllık evli, bir erkek çocuğu olan Şeyma, aynı zamanda 7 aylık da hamile.

Saliha hanım ise iğneleyici ve yemekte seçici bir kişi. Gelinine çok güvenen Saliha Hanım, Kilis yemekleri öğrettiği gelini için iddialı konuştu. Şeyma Hanım’ın masasında eleştiriler havada uçuşurken sofrada, Fatma Hanım’ın kendi gelini ile ilgili olarak bir sözü dikkat çekti.

Haftanın sivri dilli ve sürekli eleştiren kayınvalidelerinden Fatma Hanım’ın suskun kalması dikkat çekti.

Esengül Hanım, bir sonraki günün kendi günü olması nedeniyle , gelininin yetiştiremeyeceği endişesini mi taşıdığı sorusu üzerine “Sizce benim gelinim yetiştiremez mi?” diyen Fatma Hanım’ın devamındaki sözü ise çok şaşırttı.

Esengül hanımın “Gelininize güveniyorsunuz galiba” sözü üzerine, Fatma Hanım, “Yok kendime güveniyorum, evden gönderirim” sözüyle masadaki herkesi şaşkına çevirdi!

Şeyma’nın menüsü ise şöyle:

Lebeniye Çorbası
Peynirli gül böreği
Patates mücver
Yoğurtlu mor lahana salatası
Kilis tava ve Firik pilavı
Ezme Salata
Bülbül yuvası

Şeyma gelinin yemekleri beğenildi mi?

Kayınvalideler daha önce hiç yemedikleri Lebeniye Çorbası’ndaki tavukların iri iri olması nedeniyle gelini eleştirdiler.

Patates mücverini yanmış ve lezzetsiz bulan kayınvalideler, gül böreğini beğenmedi. Mor salata biraz tuzlu bulundu ama beğenildi.

Kilis tava üstü yanmış, altı pişmemiş olarak değerlendirildi. Firik pilavı da lezzetsiz bulundu. Ezme ise Bahtiyar Hanım ve Esengül hanım tarafından beğenildi ama diğer kayınvalideler beğenmedi.
Bülbül yuvasını tüm kayınvalideler beğendi.
Kayınvalideler geline kaç puan verdi?
Fatma Hanım 4

Birnur Hanım 3

Bahtiyar Hanım 7

Esengül Hanım 3

Zuhal Topal ise 5 puan verdi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.