Kapat

Cemil İpekçi Kimdir Cemil İpekçi Biyografisi

Anasayfa
Biyografi Cemil İpekçi Kimdir Cemil İpekçi Biyografisi
Cemil İpekçi Kimdir Cemil İpekçi Biyografisi 1
Cemilİpekçibutarzbenim2 - Cemil İpekçi Kimdir Cemil İpekçi Biyografisi

Cemil İpekçi Biyografisi

Cemil İpekçi, 5 Ağustos 1948 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası Nejat İpekçi, annesi Sahire hanımdır. Yedi yaşındayken anne ve babası boşandılar. Şevkat (d.1944), ve Kenan (d.1951) adında bir ablası bir erkek kardeşi vardır. Cemil İpekçi İlköğrenimine 1955 yılında Işık Lisesi’nde başladı ve ardından Şişli Koleji’ne geçti. Son yılda disiplin sevmediği tam 12 okul değiştirdikten Tarhan Koleji’nden mezun oldu.

Babasının isteği üzerine iktisat okumak üzere yurt dışına gitti ama babasının iktisat okuduğu sandığı Cemil İpekçi Londra’daki ünlü Royal Academy Of Art’ın moda bölümünde eğitim gördü. Cemil İpekçi “Royal Academy of Art” Desen bölümünden 1971 yılında mezun oldu.
Belçika’da üniversitede okurken harçlığını çıkarmak için beş sene boyunca bir kulüpte Fransızca – İngilizce şarkılar söyledi. Türkiye’ye döndüğünde sahne için teklif almıştı. Annesi nedense küpe takmasına, özel hayatına karışmadı ama sahneye çıkmasına vermedi.
Bu Yazı www.myturknet.com tarafından hazırlanmıştır.
1972-75 yılları arasında hazır giyim üzerine stilist olarak çalıştı ve 1975 yılından itibaren de kendi moda evini kurarak, özgür tasarımlarını Tzagne isimli butiğinde gerçekleştirmeye başladı. 1979 yılında Tzagane’ın ikinci şubesini Fransa-Nice’te açtı ve 1984 yılına kadar bu iki butiği işletti. Türkiye’ye döndüğünde kendi moda evinde haute couture üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı ve ülkemiz modasına yön veren modacı laisini korudu.
Bu Yazı www.myturknet.com tarafından hazırlanmıştır.
Cemil İpekçi’nin 1984’e kadar gerçekleştirdiği bütün tasarımları Eski Anadolu Uygarlığı’nın izlerini taşırken, 1984’de yeniden İstanbul’a dönüşünden bugüne değin yaşattığı tasarım evi Haute Couture ile çağdaş gece modasına şaşırtıcı bir dönüş yaptı.

Modacı Cemil İpekçi, Şişli Belediyesi’ne bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanları için kıyafetler hazırladı. Temizlik işçileri, bundan sonra Cemil İpekçi’nin özel tasarım kıyafetleriyle Şişli halkına hizmet verecekler. Kıyafetler, yaz ve kış olmak üzere 2 ayrı tarzda tasarlandı.
Bu Yazı www.myturknet.com tarafından hazırlanmıştır.
Türkiye’de moda deyince hemen akla gelen isimlerden biri olan Cemil İpekçi, farklı tasarımları, rengarenk koleksiyonları ile bir ekoldür.Yıllarını bu mesleğe vermiş olan başarılı modacı, Osmanlı esintileri taşıyan çizgileriyle Türk modasına, yıllardır yön vermeye devam ediyor.

Evlilikleri

1.evliliği : İlk evliliğini 17 yaşındayken “Zeynep”adında bir hanımla imam nikahı ile yapan İpekçi,
2.evliliği : İkinci evliliğini ise 21 yaşında gerçekleştirmiş. Halk arasında hiç evlenmediği yönünde bir kanı olan ünlü modacının yıllar önce Belçika’da eğitim görürken kendinden 12 yaş büyük, Belçikalı “Lulue Bluemoon” isminde bir kadınla evlenip ayrılmıştır.
Bu Yazı www.myturknet.com tarafından hazırlanmıştır.
Cemil İpekçi “Muhafazakar eşcinselim” açıklaması yapmıştır.

Fotoğrafları

cemil ipekci 1 - Cemil İpekçi Kimdir Cemil İpekçi Biyografisi
cemil ipekci 2 - Cemil İpekçi Kimdir Cemil İpekçi Biyografisi
cemil ipekci 3 - Cemil İpekçi Kimdir Cemil İpekçi Biyografisi
cemil ipekci 4 - Cemil İpekçi Kimdir Cemil İpekçi Biyografisi
cemil ipekci 5 - Cemil İpekçi Kimdir Cemil İpekçi Biyografisi
cemil ipekci 6 - Cemil İpekçi Kimdir Cemil İpekçi Biyografisi


Bu Tarz Benim Jüri Üyesi Cemil İpekçi Hakkındaki Yorumlarınızı Yazmayı Unutmayınız

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz