Kapat
  • PAYLAŞ

Askerlik yeri öğrenme Şubat celbi 95/1 Sorgula

Anasayfa
Bilgi Askerlik yeri öğrenme Şubat celbi 95/1 Sorgula
Askerlik yeri öğrenme Şubat celbi 95/1 Sorgula
askerlik 95 1 sorgulama - Askerlik yeri öğrenme Şubat celbi 95/1 Sorgula

Şubat ayı 95/1 celbi askere gidecek olanları yerleri 20 Ocak’ta olması bekleniyor. Askerlik öğrenmek için E-Devlet’ten yararlanabilirsiniz.

Şubat celbi için askerlik yerleri 20 Ocak’ta belli olması bekleniyor. Askere gidecek olan yeni piyadeler “Askerlik yeri sorgulama” şeklinde Google’da aramalarını sürdürüyor.  Askerlik yeri sorgulamak için internete başvuran adaylar, düştüklerini öğrenecekleri yeri haberimizden görebilir.

E-DEVLET İLE ASKERLİK DURUM BELGESİ

Daha önceden birçok belgeye e-devlet şifreleri ulaşan vatandaşlar bundan askerlik durum belgelerine de buradan ulaşabilecek.  Askere gidip gelmiş ya da askerlikten muaf olan vatandaşlar da e-devlet şifreleri, e-imza, m-imzalardan biri ile giriş yaparak, terhis ya da muafiyet belgelerini “Askerlik Durum Sorgulama” bölümünden rahatlıkla elde edebilecek.

 Bu belgeye ulaşan adaylar sayfanın çıktısını alarak askerlik durumlarına ilişkin belgelerinde istedikleri yerde ya da devlet dairesinde rahatlıkla kullanabilecek.

Belgenin verildiği kurum veya kuruluş da belgenin üstündeki barkot sayesinde belgenin geçerli olup olmadığını kolaylıkla kontrol edebilecek. Bu belgenin internet üzerinden alınması sadece askerlikle ilişiği kalmayanlar için geçerli olacak. Tecil ve diğer durumlarda ise belgenin yine askerlik şubesinden alınması gerekecek.

ASKERLİK YERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZDaha önceden e devlet şifresi almamış iseniz PTT müdürlüklerine giderek 2 tl bedel karşılığında bunu ediniyorsunuz. Artık birçok sorgulama işlemlerinde e devlet şifresi gerektiği için almanızda yarar var zaten yok ise bu tür sorgulamaları da yapamıyorsunuz.
Sponsor Bağlantı