Kapat

Asgari ücrete destek tutarı ne kadar? Asgari Ücret Zammı Ne Kadar?

Anasayfa
Bilgi Asgari ücrete destek tutarı ne kadar? Asgari Ücret Zammı Ne Kadar?
Asgari ücrete destek tutarı ne kadar? Asgari Ücret Zammı Ne Kadar?
asgari ucrete destek tutari asgari ucret kac tl oldu myturknet 1 - Asgari ücrete destek tutarı ne kadar? Asgari Ücret Zammı Ne Kadar?

Asgari ücrete destek tutarı ne kadar? 2018 asgari ücret ek oranları oldu!

Resmi Gazete ’de yayımlanan ilana göre Sosyal Sigortalar ve Sigortası Kanununun Geçici 75 ’inci Maddesi Uyarınca 2018 yılında özel sektörde istihdam sağlayıcılara verilecek olan destek tutarının belirlenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı yayımlandı. Düzenlemeye ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş oldu. Peki asgari ücrete destek kaç TL oldu?

ASGARİ ÜCRETE DESTEK TUTARI NE KADAR?

2018 yılı Ocak ile Eylül ayları/dönemleri sağlanacak destek tutarına esas sayısının tespitinde dikkate alınacak prime esas günlük kazanç tutarı 120 TL, desteğe esas günlük tutar ise 3,33 TL olarak tespit edildi.
Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun Geçici 75’inci Maddesinin birinci fıkrası kapsamında tespit edilen prime esas kazanç tutarı, 18 Ekim 2012 tarihli ve 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Kanunu hükümleri uyarınca toplu iş uygulanan özel sektör işverenlerine ait işyerlerinde 180 TL olarak uygulanacak.

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz