Kapat

AÖF kayıt yenileme tarihleri AÖF kayıt yenileme hakkında herşey

Anasayfa
Bilgi AÖF kayıt yenileme tarihleri AÖF kayıt yenileme hakkında herşey
AÖF kayıt yenileme tarihleri AÖF kayıt yenileme hakkında herşey 1

AÖF kayıt yenileme ? sorusu açık öğretim öğrencileri tarafından en çok aranan konuların başında geliyor. AÖF kayıt yenileme ne zaman bitecek? AÖF kayıt yenileme, harç ücretleri ve AÖF ile ilgili bilmeniz gerekenler yazımızda…

AÖF kayıt yenileme tarihleri! AÖF kayıt yenileme ne zaman?
AÖF kayıt yenileme tarihleri! AÖF kayıt yenileme ne zaman?

AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme de harç ücreti ne kadar? AÖF kayıt yenilemede harç ücreti nereye yatırılacak? İşte ayrıntılar…

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin Bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri devam ediyor.

Açıköğretim Sisteminde eğitim gören yüz binlerce öğrencinin merakla beklediği yenileme işlemleri 12 Şubat itibari ile başladı. Anadolu Üniversitesi tarafından yayınlanan bilgilere göre, öğrenciler ders seçimi yaptıktan yenileme ücretlerini Ziraat Bankası üzerinden yatırılacak. Yetkililer, 23 Şubat tarihinde sona erecek kayıt yenileme işlemlerinde herhangi bir sorun yaşanmaması adına işlemlerin son güne bırakılmaması gerektiğini belirtti.
AÖF OTOMASYON SİSTEMİNE GİRİŞ


TARİH UZATILMAYACAK

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, “Ders seçimi (ekle-sil) işlemi https://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders seçimi (ekle-sil) işlemi yapabilirler. Ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi (ekle-sil) işleminin yeniden yapılması mümkün değildir. 23 Şubat tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır” ifadelerine yer verildi.

BAHAR ARA DÖNEM SINAV TARİHLERİ

Öte yandan, Bahar dönemi ara sınavları 14-15 Nisan, final sınavları ise 2-3 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Ayrıca 2017- öğretim yılı üç ders sınavı ise 21 Temmuz’da gerçekleştirilecek.

AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETLERİ HANGİ BANKALARA YATIRILACAK?

Anadolu Üniversitesi tarafından yayınlanan bilgilere göre AÖF kayıt yenileme ücretleri Ziraat Bankası ATM’lerinden yatırılabilecek. AÖF kayıt yenileme ücretleri yapılan açıklama şu şekilde; 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini, Ziraat Bankası ATM’lerinden, Mobil bankacılık veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler.

AÖF KAYIT YENİLEMEDE NELER DEĞİŞTİ?

AÖF’de sisteme göre bundan sonra ders seçimi yapılmadan banka ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını gerçekleştiremeyecekler. sisteme göre ders seçimi yapılmadan önce banka ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını gerçekleştiremeyecekler. AÖF’ün yaptığı açıklamada uygulanacak sistem şu şekilde; “Kayıt yenileme, Ders Seçimi (Ekle-Sil) işlemi ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir.”

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz