Kapat

Amerika’ya Gitmek

Anasayfa
Bilgi Amerika’ya Gitmek
Amerika'ya Gitmek

745x500 amerikaya gitmek - Amerika'ya Gitmek

Amerika’ya Gitmek

Amerika ’ya Gidebilirim ? Amerika ’ya gitmek ilk olarak bir nedene lüzumunuz var. Bizim önceliğimiz dolaşmak olacak, bunun haricinde Amerika ’da eğitim almak, çalışmak hatta yaşamak dahi olabilir!

Bu yazımızda Amerika Birleşik Devletleri ’ye gitme yollarını mevzular biçiminde anlatacağım.

Work And Travel Talebeler içinde en çok seçim edilen bu! Work and Travel, Amerikan Hükümeti ’nin yıllardır yaptığı bir seçim. Bu programla 3-6 ay arası Amerika ’da çalışma ve aldığınız ile dolaşma şöhretsiniz var.

Wat, üniversite talebeleri için hoş seçimlerden biri olarak göze çarpsa da gitmeden taşıtı firmalara yaptığınız ödemelerle beraber toplam maliyetinin anlamlı seviyeden çıkmaya başladığını varsayıyorum!

Work And Travel ’ı Amerika ’da yaşam deneyimi tecrübelemek isteyenlere önerebilirim. Turist Olarak Amerika ’ya Gitmek Bence en iyi alternatif. Zira biz hayallerimizdeki bu ülkeyi dolaşmak istiyoruz, hiçbir taşıtı müesseseye bağlı olmadan ve tamıyla kendi programımızı şeklillendirerek.

Amerika ’nın, amacı sadece bizim gibi dolaşmak olan insanlara karşı basitleştirici vize taktiğini de unutmamak lazım.

Çoğu insan esasen hiçbir programa bağlı kalmadan Amerika ’ya gitmenin daha giderli olacağını zanneder fakat ben kendi istediğim Amerika seyahatlerimi çok absürt denebilecek maliyetler ile tamamlayabiliyorum. Dil Mektebi ile Amerika İngilizce bilmek hiçbirimiz için kolay olmadı. Dil bilmenin en pratik ve kolay yolu, o dilin konuşulduğu devletlerden birine gidip çokça müddet geçirmek olmalı. Bir de bu ülkede hem ders görüp hem de dolaşma ihtimaliniz varsa sevincimize diyecek yok!

Amerika dil eğitimi için oldukça hoş ihtimaller sağlıyor. Dil mektepleri çoğalan kurla beraber azıcık giderli oluyor olsa da ülkemizde de dil eğitimi ucuz değil neticede.

Bu şekilde Amerika ’ya gitmenin bence en büyük kasveti sıkı bir eğitimle mektep ve bu nedenden şehre bağlı olmak zorunda kalmanız. Son Dakika Kültür-Turizm Haberleri için alt kaydırın.


Etiketler:ABD,Amerika,Dil,Seyahat

Bir cevap yazın

Üye Olmadan da Yorum Yapabilirsiniz