Kapat

Ahmet Kural kimdir? Gündemdeki isim Ahmet Kural kaç yaşında?

Anasayfa
Biyografi Ahmet Kural kimdir? Gündemdeki isim Ahmet Kural kaç yaşında?
ahmet kural kimdir gundemdeki isim ahmet kural kac yasinda 8551 - Ahmet Kural kimdir? Gündemdeki isim Ahmet Kural kaç yaşında?

ile arasındaki kavga sonrasında mahkemeye taşınan olaylarda sonuçlar ortaya çıkıyor. Ahmet Kural’ın hapis cezasına çarptırılmasıyla hayatına dair ayrıntılar merak konusu oluyor. Ahmet Kural kimdir? İşte Ahmet Kural’ın merak edilen hayatına dair detaylar…

AHMET KURAL KİMDİR?

Ahmet Kural kimdir? Ahmet Kural (10 Kasım 1982, Kütahya), Türk oyuncu. 10 Kasım 1982 tarihinde emniyet müdürü babasının görev yeri olan Kütahya’da dünyaya geldi.Konservatuvarda okuyan ablasının etkisiyle oyuncu olmaya karar veren Kural, lise yıllarında tiyatro çalışmalarına katıldı, Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü bitirdi ve Bilkent Üniversitesinde master yaptı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

Picture

UFAK ROLLERLE TELEVİZYON EKRANLARINA ÇIKTI

Eğitimine devam ettiği sırada Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu kadrosuna dahil oldu. Tiyatro çalışmaları sürerken Fikrimin İnce Gülü adlı dizi ve ’de yayınlanan Evimin Erkeği adlı dizilerde aldığı rollerle televizyonda görünmeye başladı. Ardından Gazi adlı dizide başrol oynamaya başladı ancak rating’lerin düşük olması nedeniyle dizi 19. bölümden sonra yayından kaldırıldı.Aynı yıl içinde Güneşin Oğlu adlı sinema filminde Haluk Bilginer, Köksal Engür, Hümeyra ve Özgü Namal ile birlikte rol aldı. Ardından Ramazan Güzeldir adlı dizinin bir bölümünde oynadı.

MURAT CEMCİR’LE BİRLİKTE OLDUĞU YAPIMLAR GÜNDEME OTURDU

2010 yılında Selçuk Aydemir’in yönettiği Çalgı Çengi adlı sinema filminde Murat Cemcir ile başrolde oynadı. 28 Haziran 2012 tarihinde ’de yayınlanmaya başlayan İşler Güçler adlı dizinin başrollerini Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz ile paylaşmıştır.Daha sonra Düğün Dernek adlı sinema filminde de Murat Cemcir’le başrolleri paylaştı. 2014 yılının Ekim ve Kasım aylarında vizyona giren Oflu Hoca’nın Şifresi isimli filmde bir Bakanı canlandırmış, Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu adlı filmde de karga karakterinin seslendirmesini yapmıştır.

İlk bölümü 13 Şubat 2014 tarihinde yayınlanan Kardeş Payı dizisinin başrolünü Murat Cemcir ve ile paylaştı. 4 Aralık 2015 tarihinde vizyona giren ve 2015 yılının en çok izlenen filmi olan Düğün Dernek 2: Sünnet filminin başrollerini yine Murat Cemcir ile paylaşmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.