Türkiyenin yeni gözde blog sitesi. MYTURKNET.COM -

Son dakika, fragman, magazin, biyografi, dizi ve güncel bilgiler.

Kapat

Zehirli ıspanak nasıl anlaşılır? Ispanak nasıl temizlenir?

Anasayfa
Yaşam Zehirli ıspanak nasıl anlaşılır? Ispanak nasıl temizlenir?
zehirli spanak nas l anla l r ispanak nas l temizlenir uBvdsDAJ - Zehirli ıspanak nasıl anlaşılır? Ispanak nasıl temizlenir?
Trendyol
Trendyol

Ispanak temizlemek oldukça zahmetli bir iştir, Genelde bayanlar temizlenmesi zor olan bu sebzeyi yapmaya üşenebilir ancak sağlık kaynağı olan bu besini tüketmek için pratik yollarını sizlere sunuyoruz. Peki, ıspanak en pratik nasıl yıkanır? Ispanağı yıkamanın püf noktaları nelerdir? ıspanak nasıl arındırılır? İşte, ıspanağı yıkamanın püf noktaları…

Ispanak, sinirlerin gevşemesine ve zihni genç tutmaya yarar. Ispanak yemeği yenileceği kadar bir günlük yapılmalıdır. Tekrar ısıtılmaması gereken sebze yemeklerinden biri olan ıspanak, ısıtıldığı taktirde zehir açığa çıkartabiliyor. En sağlıklı ıspanak yemeği nasıl yapılır adlı haberimizin içeriğine göz atmak için tıklayınız. Açıkta bekletilmemesi gereken ve pişirildikten sonra buzdolabına konmaması gereken, ıspanağın temizliğinde belli başlı pratik yolları gıda uzmanlarının tavsiyesi üzerine sizlerle paylaşıyoruz.Peki, ıspanak en pratik nasıl yıkanır? Ispanağı yıkamanın püf noktaları nelerdir? ıspanak nasıl arındırılır? İşte, ıspanağı yıkamanın püf noktaları…

ISPANAK NASIL YIKANIR? ISPANAĞI TEMİZLEMENİN PÜF NOKTALARI NELERDİR?

zehirli spanak nas l anla l r ispanak nas l temizlenir 0 F2HQqfYl - Zehirli ıspanak nasıl anlaşılır? Ispanak nasıl temizlenir?

Öncelikle yapmanız gereken en temel kural, ıspanağı bir avucunuza sıkarak köklerini kesiniz.

zehirli spanak nas l anla l r ispanak nas l temizlenir 1 s3g1TPBh - Zehirli ıspanak nasıl anlaşılır? Ispanak nasıl temizlenir?

Daha sonra geniş bir leğenin içine yarıya kadar soğuk doldurunuz ve kalan ıspanakları leğenin içine batırınız.

zehirli spanak nas l anla l r ispanak nas l temizlenir 2 abAc2jYz - Zehirli ıspanak nasıl anlaşılır? Ispanak nasıl temizlenir?

5 dakika bekletiniz. Daha sonra üzerine yarım su bardağı kadar beyaz sirke ekleyiniz. 8 dakika daha suyun içerisinde bekletiniz.

zehirli spanak nas l anla l r ispanak nas l temizlenir 3 BdPNz3f7 - Zehirli ıspanak nasıl anlaşılır? Ispanak nasıl temizlenir?

Bekletme işleminden sonra leğende biriken kumları göreceksiniz. Suyu boşatıp aynı işlemi uygulayınız. 

zehirli spanak nas l anla l r ispanak nas l temizlenir 4 hKVzwtOa - Zehirli ıspanak nasıl anlaşılır? Ispanak nasıl temizlenir?

Leğenin dibinde kum kalmayana kadar aynı işlemleri tekrarladıktan sonra yemeğiniz için ıspanağı kullanmaya hazır hale getiriniz.

Trendyol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.