Ünlü oyuncu Mehmet Ali Erbil, iki beyin damarının tıkandığı gerekçesiyle hastaneye kaldırıldı. Doktor kardeşi Yeşim Erbil, abisinin beyninde kan akımının azaldığını söyledi.

Ünlü sanatçı Mehmet Ali Erbil, dün gece beyninde oluşan tıkanıklık gerekçesiyle hastaneye kaldırıldı. Son anda yetiştirilen sanatçı hakkında ilk açıklama, profesör kız kardeşi Yeşim Erbil’den geldi. Erbil, abisinin doktor gözetiminde olduğunu ve beyninde kan akımının yavaş ilerlediğini söyledi.

CANLI YAYINA ÇIKIP AĞLAMIŞTI

Ünlü oyuncu Mehmet Ali Erbil, aylar süren yoğun bakım tedavisinin ardından ilk kez bir canlı yayına çıktı. 2. Sayfa adlı magazin programına katılan Erbil, tedavi süreci ve sonrasını, gözyaşları içerisinde anlattı. İşte Erbil’in açıklamalarından satır başları:

‘Şanslıyım ki hiç hatırlamıyorum o süreci. Neler yaşamışım, bilmiyorum. film gibi. Yoğun bakımdan çıkıp, normal odaya geçtiğimde hiçbir yerim oynamıyordu. İlk parmağım oynadığında, ‘Allah’ım çok şükür’ dedim.’ Biraz sol ayağımda kopukluk var. Doktorlar ‘eninde sonunda yürüyeceksin’ dediler.’

‘Ambulans gelmiş, acile götürmüşler. Doktor ‘Ben bunu toparlayacağım 3 günde çıkacaksınız’ demiş. Sonra bir şey batıyor bana. Doktor iğne yapıyor. Ağrı geçmiyor. Parçalı kırık olunca her şeye batmış. İlk akciğere batmış, onu kurtarmışlar, böbreklere zarar vermiş. diyalize bağlamışlar beni. Bir gecede iki kez ameliyat etmişler beni.’

‘Kaçış sendromunu tetikledi. Yürüyememem o yüzden kaynaklanıyor. Ayağa kalkacağıma hiç inanmıyordum. Kardeşime ve eski eşime, ‘Böyle bir durum olacaksa benim fişimi çekin.’ dedim.’

‘Her şey insan için. O banyoda 5 kez benzer kaza atlattım. Daha önce hiç düşmedim. Çünkü dengeliyimdir.’

‘AYLAR SONRA BOĞAZ TURUNDA’

253 gün boyunca yoğun bakımda tedavi gören sanatçı Mehmet Ali Erbil, normal hayata karışmaya başladı. Aylar sonra ilk kez denize açılan Erbil, dostlarıyla bir boğaz turu gerçekleştirdi. Erbil, mutlu halleriyle dikkat çekti.

Sanatçının hastaneden çıkmadan önceki son durumunu kızı Yasmin Erbil, “Babam hastanedeki son günlerini geçiriyor. Önümüzdeki günlerde nasipse artık evde olacak. Durumu çok çok iyi. Bir kez daha bu zor zamanlarda bizimle beraber olan herkese çok teşekkür ediyorum.” sözleriyle açıklamıştı.

Yorum

Daha yeni Daha eski