Meclis gündemine getirilecek olan 2. Yargı Paketi’nde yer alan süresiz nafaka’ya son verilmesine yönelik düzenleme, evliliği 2 yıl ve altında süren isimleri olumsuz etkiliyor. Bu isimler arasında, yapımcı Acun Ilıcalı’nın boşandığı eşi Şeyma Subaşı da bulunuyor.

Ömür boyu nafaka uygulamasına son verecek olan düzenlemeyi de içerisinde barındıran 2. Yargı Paketi, Yılbaşı’ndan önce meclis gündeminde olacak. Yeni düzenlemeye göre; kadınlar, boşandıkları eşlerinden yalnızca evlilikleri süresi kadar nafaka alabilecekler. 

Bununla birlikte; kadının yaşı, çocuk olup olmadığı, kadının çalışır durumda olup olmadığı gibi kriterler de belirleyici etken olacak.

ŞEYMA SUBAŞI NAFAKA ALAMAYABİLİR

Ünlü isimler arasında da bu uygulamadan yararlananlar bulunuyor. Bu isimlerden biri de, Acun Ilıcalı ile yapmış olduğu evlilikle adını duyuran Şeyma Subaşı. Subaşı, yalnızca 1 yıl süren evliliği nedeniyle 120 bin TL nafaka alıyordu.

Eğer paket meclisten geçerse, Subaşı hiç nafaka alamayabilir. Çünkü pakette yer alan bir diğer kriter ise; evliliği 2 yılın altında olanların hiç nafaka alamayacakları yönünde.

Yorum

Daha yeni Daha eski