Oğlu bir down sendromlu olan şarkıcı Özgün, dün Aksaray’da yaşanan otizmli çocukları yuhalama olayına sert tepki gösterdi.

Dün İstanbul Aksaray’daki bir ilkokulda, otizmli öğrencilerin dışlanması ve hakarete maruz kalmaları, üstüne bir de okuldan gönderilmeye çalışılmaları, tüm Türkiye’nin gündemine oturdu. Siyasetçiler, aydınlar, sanatçılar, toplumun her kanadı ve kesiminden bu vahim olaya en sert şekilde tepki geldi. Tepkisini belli eden isimlerden biri de, oğlu Ediz down sendrom olan şarkıcı ve müzisyen Özgün’dü.

Özgün, “Bu nasıl bir terbiyesizlik, ukalalık, ahlaksızlık, kendini bilmezliktir. Sınıf kapattırmaya çalışmak, yuhalamak, farklı kapılardan okula aldırmak, farklı yemek saatleri. Eşit şartlarda eğitim, yaşamak, insan gibi yaşamak her bireyin hakkıdır. Sen kim oluyorsun arkadaş! Toplumumuzda asıl korkulması gereken bu ve bunun gibi zihniyetli insancıklardır. Senin evladına farklı gelişim gösteren bir çocuk paylaşmayı, kardeşliği, yardımlaşmayı, liderlik ruhunu, koşulsuz sevgiyi, insanlığı öğretir.. Sen. Sen ne öğretiyorsun arkadaş!” sözleriyle, tepkisini en sert biçimde dile getirdi.

 

Yorum

Daha yeni Daha eski