Kıbrıs’ta düzenlenen Pediatri Kongresi’nin galasına sevilen şarkıcı Hadise katıldı. Mültecilere sahip çıkan Başkan Erdoğan için övgü dolu bahsetti.

Gala gecesinde mültecilerle ilgili ülkemizin yaptıkları çalışmaları vurgulayan Hadise, Başkan Erdoğan için büyük bir övgüden bahsetti. Erdoğan’ın mültecileri hiç kimsenin sahiplenmediği kadar sahiplenmesini takdir eden şarkıcı Hadise, “Ben mülteciler konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızı çok takdir ediyorum. Çünkü hiç kimse bu yavrucuklara sahip çıkmazken Sayın Cumhurbaşkanımız sahip çıktı. Türkiye, ten rengine, nereden geldiklerine bakmadan onlara kollarını açtı.” dedi.

“BİZE TEPKİ GÖSTEREN ÜLKELER ÇOK FAZLA KONUŞMASIN”

Daha sonra açıklamalarının devamında, “Onlara sahip çıkmak gerçekten gurur duyulacak bir şey . Bu konuda bize tepki gösteren ülkeler de çok fazla konuşmasınlar. Bizi takdir etsinler, alkışlasınlar sadece. Biz yüzümüzde sivilce çıkınca travma yaşıyoruz ama bu çocuklar annelerini, babalarını, her şeylerini kaybetmiş çocuklar. Biz ülke olarak onlara anne-baba oluyoruz.  Bunların geleceğini kimse düşünmüyor ama bir tek Türkiye düşünüyor . İşte bu yüzden ben ülkemle gurur duyuyorum” ifadesinde bulundu.

Yorum

Daha yeni Daha eski