Türkiyenin yeni gözde blog sitesi. MYTURKNET.COM -

Son dakika, fragman, magazin, biyografi, dizi ve güncel bilgiler.

Kapat

Meraklı Çocuk ile Annesi: Kitaplar

Anasayfa
Bilgi Meraklı Çocuk ile Annesi: Kitaplar
merakl ocuk ile annesi kitaplar L7HFuMbA - Meraklı Çocuk ile Annesi: Kitaplar
Parfum Mekani TR

İslam’ın Amentüsü – Meraklı Çocuk İle Annesi kitabının ‘Kitaplar’ hikayesinin animasyon filminde, kutsal kitaplar ve önemi anlatılıyor.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Mahmut Kaya tarafından kaleme alınan, Amentü duasının açılımından gelen ‘İslam’ın Amentüsü – Meraklı Çocuk İle Annesi’ kitabı animasyon olarak hazırlandı. Animasyonlar şiirsel bir dille çocukların ilgisini çekecek basit bir anlatımla yapıldı.
İslam’ın esasları olan Allah’a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, kadere, hayrın ve şerrin Allah’tan geldiğine olan inancın anlatıldığı, ‘İslam’ın Amentüsü’ kitabında 14 şiirsel anlatım yer alıyor. Prof. Dr. Mahmut Kaya tarafından yazılan kitabın animasyon uyarlaması ise Kanal 7 Dijital Medya birimi tarafından gerçekleştirildi. Animasyonların tamamı Youtube’da yer alan Kanal7 Çocuk sayfalarında ve www.izle7.com’dan izlenebilecek.

merakl ocuk ile annesi kitaplar 0 hpzQrVeG - Meraklı Çocuk ile Annesi: Kitaplar

KİTAPLAR

Animasyon film; “Gökten kaç kutsal kitap indirilmiştir? Gökten indirilen son kutsal kitap nedir? Tahrife uğramayan kutsal kitap hangisidir? Kur’an-ı Kerim kime indirilmiştir?” sorularına yanıt veriyor.

‘Kitaplar’ hikayesinin animasyon filminde, gökten indirilen dört kutsal kitap olduğu, bu kitapların büyük kısmının yanlış yorumlarla tahrife uğradığı, yalnız Kur’an-ı Kerim’in tahrife uğramadığı ve onun iyi korunması gerektiği aktarılıyor.

Parfum Mekani TR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.