Marmara Bölgesi’nde bulunan Kırklareli’nin, kuzeyinde Bulgaristan bulunmaktadır. Haftasonunda gezilecek şehirler arasında olan Kırklareli, mutfağıyla da meşhurdur. Peki, İstanbul’a yakın olan Kırklareli’nde ne yapılır? Kırklareli’nde ne yenir? İşte, ayrıntılar…

Manzarası, temiz havası ile her yerini altını üstüne getireceğiniz Kırklareli, İstanbul’a yakın mesafede olmasıyla tercih edilen şehirler arasındadır. Ailecek gitmekten keyif alacağınız bu şehir, sizi zengin mutfağı ile adeta etkisi altında bırakacak. Yolunuz Kırklareli’ne düşerse ve haftasonu nereye gitsem düşüncesine kapılırsanız planınızı Kırklareli’nden yana yapabilirsiniz. Peki, Kırklareli’nde ne yapılır? Kırklareli’nde nereye gidilir? İşte, karış karış Kırklareli…

KIRKLARELİ’DE NE YENİR?

Balıkseverler için, Kırklareli’nde aileniz ve sevdiklerinizle ziyafet yapacağınız meşhur mekanlardan biri Lezzet Limanı Uğur’un Yeri olabilir. Kuş sesleriyle dolu bu mekanda iş ve şehrin stresinden uzak bir yemek keyfi yapabilirsiniz.

Lezzetli lahmacunun adresi olan İğneada Ocakbaşı Kasap, doğa ile kucaklaşacağınız bir yer olacak. Her yaştan kitleye hitap eden bu adres; serpme kahvaltılar, çıtır pideler ve yumuşacık etler sevenlerin durağı olacak.

Köfteseverler için Kırklareli’nde meşhur köftecilerinden biri olan Dobro Doşli Rumeli Köftecisi, Trakya’nın ünlü köftelerini tatmak isteyenleri mekanına çağırıyor. Ev yapımı manda yoğurdunun eşlik ettiği köfte, hoşunuza giden servisleri arasında olacaktır.

Akan derenin serin sularının görünümüyle unutulmaz bir akşam keyfi yaşayabilirsiniz. Avcı Şevko Uyumsuzun Yeri aileniz ve sevdiklerinizle hoş vakit geçirmenizi, kendinizi üyükşehrin gürültüsünden burada motive etmenizi sağlatacak bir adres olabilir.

Yorum

Daha yeni Daha eski