Salon dekorasyonu oluştururken, belirli kriterler önceliğe alınır. Bu kriterler arasında salonun geometrik yapısı da bulunur. Kare salon dekorasyonları, son dönemde en çok aratılan ve merak edilen konulardan. Kare salon dekorasyonu nasıl yapılmalıdır? Büyük kare salon dekorasyon örnekleri nasıldır? Kare salon nasıl yerleştirilmeli? Bu vb. daha birçok sorunun yanıtı, sizler için hazırladığımız içeriğimiz içerisinde yer alıyor.

Evinizin ana merkezi olan salonlar, genişlik yapılarına uygun olan dekore edilir. Daha önce dikdörtgen yapıdaki salonlar nasıl dekore edilir konusunu sizlere aktarmıştık. Bu içeriğimizde de, kare salon dekorasyon fikir ve örneklerine yer veriyoruz. Yapı olarak birbirlerine benzedikleri düşünülse de, kare ve dikdörtgen salon dekorasyonunda belirli ayrımlar bulunur. İçlerinde en zoru da kare salonlardır. Zira küçük ve dar alanların her bir köşesini kullanmanız gerekir. Bunun için mobilya ve aksesuar seçiminde de, bu duruma dikkat etmeniz gerekir. Eğer büyük mobilyalar alıyor ve alanda darlık yaşıyorsanız, tercihiniz minimal ve spor modeller olmalıdır. Tam tersi bir durum varsa, büyük mobilyalar alanı tamamen kaplamanız açısından uygun olacaktır. Derinlik algısı kazandırmak için duvar aksesuarı olarak, ayna tercih edin.

KARE SALONUMU NASIL YERLEŞTİRMELİYİM?

Öncelikle renk tercihine yönelinmeli. Koyu renklerin alan darlığına sebep olduğu bilinmektedir. Açık renk tonlar ise aksi özelliğe sahiptir. Bu nedenle renk konusunda açık tonları tercih edilmelidir.

Oda görünümünü darlaştırmanızı engelleyecek bir diğer şey ise gereksiz eşyaları çıkarmanız. Bununla birlikte kaba parçaları da bulundurmamanız. Sıkışık ve dip dibe dizilmiş mobilyalar, temizlik açısından da zorluk yaşattırır.

BÜYÜK KARE SALON DEKORASYON ÖRNEKLERİ

Yorum

Daha yeni Daha eski