Evlerimizin en görünmez kısımlarından biri olan antreleri, daha hareketli bir forma sokmanız mümkün. Bunu da oldukça sade önerilerle gerçekleştirebilirsiniz. Sizler için antrelerinize şıklık katacak birbirinden farklı dekorasyon önerilerini derledik. Koridor dekorasyonuna dair tüm detaylar haberimiz içerisinde.

Evlerimizin en geride kalan köşeleri antrelerdir. Ya da bilinen diğer adıyla koridorlar demeliyiz. Odalarımıza ulaşmak için bir geçiş alanımız olan bu yollar, çoğunlukla dekore edilmez ve bu dar alanlar için ekstra bir durum oluşturulmaz. Oysa ki evinizi en iyi yansıtan, evin ruhunu misafirlere yansıtan bu alanlardır. Bu sebeple de en ince ayrıntıyı bile atlamadan, farklı dokunuşları sermemiz gerekmektedir. Peki bunu nasıl ve ne şekilde gerçekleştirebiliriz? Evinizin tüm kimliğini üzerinde barındıran bu odaları iyi organize etmeniz; dairenize işlevsel bir boyut da kazandırmış olur.

KORİDOR DEKORASYONU ÖNERİLERİ

ANTRE DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Antre dekorasyonunu gerçekleştirirken, belirli noktalara yönelmeniz gerekir. Bunlardan ilki, dolaplar olacaktır. Mont, kaban, ayakkabı, çanta vb. eşyalarımızı yerleştirdiğimiz dolapları, içerisini gereksiz eşyalardan arındırıp dekore edin. Böylelikle hem sade bir görüntü elde etmiş olursunuz hem de eliniz kolaylaşır. Gereksiz eşyaları da burada tutmaktan vazgeçin.

Koridor alanlarınıza en uygun dekoratif mobilya, dresuarlar olacaktır. Üzerine ekleyeceğiniz dekoratif eşyalar ile, koridorlarınıza renk katmış olacaksınız. İşlevsel bir özelliği olan bu parçalar aynı zamanda şık bir görüntü de sunuyor. Kompakt boyutlara sahip olması, her alana rahatlıkla sığabilmesini sağlıyor. 

Bu süreçte duvarlarınızı da boş bırakmamanız gerekiyor. Ayna, tablo ve çerçeveler duvarın en büyük süsüdür. Yine aynı zamanda dresuarınıza eşlik edecek olan abajur modellerini de dekorasyonunuzu tamamlamak için tercih edebilirsiniz. 

Antre tasarımında önem vermeniz gereken bir diğer nokta ise kapılarınız. Hem oda kapılarınız hem de ev kapınız için farklı renkler kullanabilir, üzerine dekoratif süsler ekleyebilirsiniz. 

Son olarak halı ve aydınlatma dekorasyonuna yönelin. Halılarınız için eğer antreniz kareyse, oval halılar tercih edin. Ve halılarınızın kaymayan yapıda olmasına dikkat edin. Antreler içinse geniş avizeler şık bir görüntü katacaktır. 

KORİDOR DEKORASYON MODELLERİ

Yorum

Daha yeni Daha eski