İngiltere’de farklı partilerden 72 kadın milletvekili, Meghan Markle’a karşı yürütülen medya baskısına itirazlarını dile getiren bir açık mektup gündeme ses getirdi.

72 kadın milletvekili, Sussex Düşesi Meghan Markle’a, basın tarafından kendisine ve ailesine uygulanan ‘artık zamanı geçmiş sömürgeci’ baskıya karşı dayanışmalarını bir açık mektup ile gözler önüne serdi. Farklı siyasi görüşteki milletvekilleri, Markle’ı, “Tatsız ve yanıltıcı haberlerle dolu ulusal gazetelerin sizi, karakterinizi ve ailenizi rahatsız etmesine karşı duruyoruz” denilen mektupla destekledi.

72 kadın milletvekillerinin “Tatsız ve yanıltıcı haberlerle dolu ulusal gazetelerin sizi, karakterinizi ve ailenizi rahatsız etmesine karşı duruyoruz” desteğiyle yazdıkları açık mektupta, “Haberler ve manşetler görebildiğimiz kadarıyla bazen herhangi bir iyi neden olmaksızın karakterinize iftira atma peşinde koşuyor” şeklinde ifadeler yer aldı.

Açık mektubun yayınlanması üzerine eşi Markle hakkında çıkan haberlerden dolayı rahatsız olan Prens Harry,“Maalesef karım, sonuçlarını hiç düşünmeden bireylere karşı kampanya yürüten İngiliz bulvar basınının son kurbanlarından biri oldu. (Karıma karşı medyada) Gebeliği ve yeni doğan oğlumuzun yetişmesi boyunca son bir yılda tırmanışa geçen acımasız bir kampanya var. Bu pervasız propagandanın, özellikle de bilinçli olarak yanlış ve kötü niyetli olduğunda, insani bir bedeli var”sözleriyle gündeme geldi.

NE OLMUŞTU?

Prenses Diana’nın 13 yaşındaki oğlu Prens Harry, annesinin sonunun eşi için de aynısı olacağı endişesi duyması nedeniyle sosyal medyada isyan bayrağını çeker açıklamalarda bulundu.

Prens Harry, “Karımı rahat bırakın. Karımın, annem Lady Diana gibi aynı güçlerin kurbanı oluşunu izlemek istemiyorum. Acımasızsınız” diyerek isyan etti. Yazdığı mektubun yayınlanmasından sonra dünyanın gündemine giren Prens Harry’yi bu isyan durumuna getiren süreç ise hem ilginç hem de oldukça acı” şeklinde açıklama yaptı.

Yorum

Daha yeni Daha eski