Türkiyenin yeni gözde blog sitesi. MYTURKNET.COM -

Son dakika, fragman, magazin, biyografi, dizi ve güncel bilgiler.

Kapat

Ece Üner otizm farkındalıktır mesajıyla sosyal medyanın gündeminde

Anasayfa
Yaşam Ece Üner otizm farkındalıktır mesajıyla sosyal medyanın gündeminde
ece ner otizm fark ndal kt r mesaj yla sosyal medyan n g ndeminde AkuVbh1e - Ece Üner otizm farkındalıktır mesajıyla sosyal medyanın gündeminde
Ilvi Many GEOs

Show TV Ana Haber spikeri ve gazeteci Ece Üner, İstanbul Aksaray’da otizmli çocuklara yönelik yapılan ayrımcı saldırılara sert tepki gösterdi.

Toplumsal olaylara karşı verdiği mesajlarla sosyal medyanın gündemine oturan spiker ve gazeteci Ece Üner, İstanbul Aksaray’da otizmli çocuklara yönelik yapılan saldırılara sert tepki gösterdi. Üner, konuşmasıyla bir kez daha sosyal medyanın gündemine yerleşti.

ece ner otizm fark ndal kt r mesaj yla sosyal medyan n g ndeminde 0 cFBWc3tJ - Ece Üner otizm farkındalıktır mesajıyla sosyal medyanın gündeminde

Üner açıklamasında, “Otizmin bulaşıcı bir hastalık olduğunu düşünecek kadar cahil olanlara kötü bir haberimiz var. Otizm değil ama cehalet bulaşıcı bir hastalık. Ön yargı bulaşıcı bir hastalık. Anayasa’nın 42. maddesine göre kimse eğitim ve öğretim hakkından yoksun bırakılamaz. Yani o veliler suç işliyor. İkincisi, kınadığın şeyle sınanırsın. Üçüncüsü ve en acili, özel eğitim sınıflarına alınıp sonra topluma salınması gerekenler, o masumları yuhalayanlardır.” ifadelerini kullandı.

Parfum Mekani TR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.