Turuncu, sonbahar ev dekorasyonu için en ideal renktir. Nitekim siyah, beyaz, krem ve kahve gibi tonlar da turuncu ile oldukça uyum sağlar. Peki 2019 sonbahar dekorasyonunda karşımıza çıkan en ideal turuncu renk kombinasyonu nedir? Turuncu ile uyumlu olan renklerle nasıl bir dekorasyon yapılabilir? Turuncu ile uyumlu renkler hangileridir? Turuncu ev dekorasyonu trendleri nelerdir? Sonbahar rengi turuncu ile ev dekorasyonu fikirleri sadece myturknet.com’da!

Sonbahar deyince akla gelen ilk renklerden biri olan turuncu, ev dekorasyonu konusunda da en çok tercih edilen tonlardan biri oluyor. Özellikle misafir odaları ve yatak odaları için oldukça ideal olan turuncu, kendisiyle uyumlu tonlarla birleştiğinde ortaya şahane bir birliktelik çıkartıyor. Bu uyumu sağlayabilmeniz için turuncu ile uyumlu olan renkleri ve bu renkleri dekorasyonda kullanım şekillerini iyi bilmeniz gerekir. Sizler için içeriğimiz içerisinde; turuncu ile uyumlu dekorasyon renklerine ve kullanım şekillerine yer verdik. Hem misafir odalarınızda hem de yatak odalarınızda kullanabileceğiniz bu renk dekorasyonları, evinizi 2019 sonbahar ev dekorasyonu için oldukça hazır hale getirecektir. 

TURUNCU EV DEKORASYONU

TURUNCU İLE UYUMLU RENKLER

Turuncu renk ile uyumlu belli başlı tonlar vardır. Bu tonları; kırlent, yastık, halı ve tekli berjerlerde kullanabilirsiniz. Bununla birlikte perdelerde de turuncuya yakın olan tonları tercih edebilirsiniz.

Krem: Oldukça yumuşak bir renk olan krem, turuncu var olan canlılığını kırıp odada bir denge oluşturmanızı sağlar. Turuncu ve krem kombinasyonu; yatak odalarınızda ve misafir odalarında tercih edebilirsiniz.

Siyah ve Beyaz: Siyah ve beyaz renkler, zıtlıkların uyumunun en güzel temsilidir. Siyah ve beyazın baskınlığında turuncu rengi olabildiğince az kullanın. Örneğin; dekoratif parçalar bunun için idealdir.

Yeşil: Sonbahar deyince akla ilk gelen renklerden biri olan yeşil, bu anlamda turuncu ile oldukça uyumlu bir ikili olurlar. Nitekim yeşilin her tonu, turuncu ile oldukça şık bir kombinasyon oluşturacaktır.

Kahverengi: Tüm bu renkler dışında, turuncu ile kardeş de diyebileceğimiz ton kahverengidir. Kahverengi ile turuncu, sonbahar sezonunda evin her yanında oldukça uyumlu bir birliktelik oluşturacaktır.

Yorum

Daha yeni Daha eski