İstanbul’dan Tokat arası araçla yaklaşık 38 dakika kadar sürmektedir. İstanbul’a kısa mesafe olan Tokat, gezmeniz için ideal bir tercih olacaktır. Peki, Tokat’ta nerede kalınır? Tokat’ta gezilecek yerler nerelerdir? Tokat’tan ne alınır? İşte, tüm ayrıntılarıyla Tokat gezisi…

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan kuzeyinde Samsun, kuzeydoğusunda Ordu, güney ve güneydoğusunda Sivas, güneybatısında Yozgat, batısında Amasya ile çevrili olan Tokat şehri, yerli yabancı gezginler tarafından merak konusu olan bir yer olarak rota adreslerinin arasında belirmektedir. Kolay bir ulaşım ağına sahip olan Tokat şehrine her ilden ulaşmak mümkündür. Kişisel aracınızın yanı sıra hava yolu ve demir yolu ile erişimi sağlayabilirsiniz. Yöresel yemekleri ve tarihi özellikleriyle meşhur olan Tokat şehrine ilişkin içerikleri sayfamızda bulabilirsiniz… Peki, Tokat’ta nerede kalınır? Tokat’ta gezilecek yerler nerelerdir? Tokat’tan ne alınır? İşte, tokat turu…

TOKAT’TA NEREDE KALINIR?

Dedeman Otel sizlere aradığınız kaliteyi sunacaktır. Ferah ve pırıltılı iç dizaynının yanı sıra damak zevkinize de hitap edecek bu otel sizlere konforu sunacaktır. Tokattaki diğer uygun fiyatlı oteller için internet üzerinden araştırmalar yapabilirsiniz. Pansiyon tarzı günü birlik konaklama yerlerini de değerlendirebilirsiniz.

TOKAT’TA NE YENİR?

Yöresel ev yemekleri yapan restoranlara gidip Tokat’a özel ev yemekleri yiyebilir ve aileniz ile birlikte keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Pirhan Restoran Tokat’ın en meşhur restoranları arasındadır. Lezzetli Tokat Kebabı yemeyi ihmal etmeyiniz. Yerel lezzetleriyle kabarık olan menüsü çok hoşunuza gidecektir.

TOKAT’TA GEZİLECEK YERLER

TOKAT’TAN NE SATIN ALINIR?

Tokat’tan memleketinize geri dönerken tokat yazması, zile pekmezi, zile kömesi, marmelat, Tokat yaprağı, çemen, domates salçası, yoğurtmaç, çökelek peyniri gibi organik ve lezzetli tatları yanınızda götürmeyi unutmayınız.

Yorum

Daha yeni Daha eski