Evlerinize parke seçiminde bulunacağınız zaman, parkenizin hangi özelliklere sahip olması gerektiğine ve temizlik aşamalarının nasıl olması gerektiğini bilmeniz gerekir. Ancak bu konularla ilgili birçok yorum alırsınız. En net ve temiz bilgiyi bulabilmek için kaynak ararsınız. Aynı durum, rutubetli evler için parke önerileri konusu için de geçerlidir. İçeriğimiz ile sizleri bu çıkmazdan kurtarıyor ve sizlere, parke seçiminde dikkat edilmesi gerekenlere ve rutubetli evler için parke önerilerini sunuyoruz.

Evlerinize parke seçerken şıklık ve mobilyalarınıza uyumu dışında dikkate almanız gereken noktalar bulunur. Bu, parke seçerken dikkat etmeniz gerekenlerdir. Yani siz evinize ister laminant parke yaptırın ister kronopol ya da başka bir model… Hepsi için geçerli olan temel kuralları bilmeniz gerekir. Bununla birlikte evinizin sahip olduğu yapıyı da göz önünde bulundurmanız gerekir. Yani, eğer eviniz rutubetli ise parkelerinizi de buna göre seçmeniz gerekir. Bu içeriğimiz içerisinde; hem parke seçerken nelere dikkat edilmeli hem de rutubetli evler için parke önerileri konularına yakından değineceğiz. İşte parke modasıyla ilgili tüm bilmeniz gerekenler:

PARKE SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Parke seçimi yaparken, en iyi derecede bilgi sahibi olmanız gereken belli başlı özellikler bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla şu şekildedir:

– Öncelikle parkeyi kullanacağınız alanı belirleyin. Eğer evler için kullanıyorsanız ince, ofisler için kullanıyorsanız kalın olmasını tercih edin. Parke sınıfı olarak evlere 21. ve 23., ofislere ise 31. ve üstü sınıflar doğru tercihtir.

– Parkenizin garanti belgesine bakın. Döşettiğiniz zaman hem ek garanti belgesi isteyin hem de ISO 9002 belgesine sahip olup olmadığına dikkat edin.

– Eğer laminant parke kullanacaksanız, parkenizi kullanacağınız alanda kapalı şekilde en az 48 saat kalmasını sağlayın. Bu, parkenizi döşediğiniz zaman oluşması muhtemel ayrılma ve sıkışmaları önler.

– Şişme olmasını önlemek için, temizlemek için önce sirke ve su ile silmeli sonra da bir kuru bezle kurulamalısınız.

RUTUBETLİ EVLER İÇİN PARKE ÖNERİLERİ

Aslına bakarsanız bu konuda önemli olan parke değil, rutubeti gidermektir. Yani; eğer siz, ev içerisinde rutubeti arttırıcı durumlara sebebiyet verecek şeyler yapıyorsanız, parkeniz ne olursa olsun, zarar görecektir.

Rutubetli evlerde, rutubetin bulunduğu ortamda nemin artmasına sebebiyet verecek olan durumlardan kaçınmanız gerekir. Bununla birlikte, parke temizliğinde sirkeli su kullanmanız, rutubeti gidermek ve parkenin zarar görmesini engellemek açısından iyi bir çözümdür.

Ancak sirkeyi tek başına kullanmanız, hem kokusu itibariyle durumu daha da zorlaştırır hem de eğer ki laminant parke kullanıyorsanız, renginin ağarmasına sebep olursunuz. Bu yüzden mutlaka su ile kullanmalısınız. Ağır kokuyu da, camları bir süre açık tutarak giderebilirsiniz.

Yorum

Daha yeni Daha eski